InfrastrukturaRynek

Nexera kupiła infrastrukturę światłowodową od Grupy Alfanet

To kolejna akwizycja, dzięki której hurtowy operator telekomunikacyjny rozszerza zasięg swojej sieci szerokopasmowej. Pozyskana sieć obejmuje blisko 60 tysięcy gospodarstw domowych – zlokalizowanych na terenie województw: świętokrzyskiego, łódzkiego, śląskiego oraz w mniejszej części opolskiego – a korzysta z niej ponad 19 tysięcy klientów.

Nexera kupiła infrastrukturę światłowodową od Grupy Alfanet

Umowę podpisano w czerwcu br. i jest to ósma, jak do tej pory największa tego rodzaju transakcja hurtowego operatora światłowodowego. W najbliższej perspektywie Nexera będzie prowadzić działania mające na celu rozbudowę nabytej sieci razem ze spółkami z Grupy Alfanet oraz jej integrację, co umożliwi jej późniejsze udostępnienie w modelu hurtowym wszystkim zainteresowanym operatorom detalicznym. Mieszkańcy zyskają w ten sposób dostęp do szerokiego wachlarza usług telekomunikacyjnych, oferowanych przez wielu operatorów, a Nexera zyskała nowy obszar do rozwoju własnej działalności.

“Nabycie infrastruktury od Grupy Alfanet to konsekwentna realizacja naszej strategii zakupu infrastruktury od sprawdzonych lokalnych Partnerów. Zrealizowana z sukcesem transakcja potwierdza także naszą biznesową wiarygodność i pozycję rynkową, co z pewnością pomoże nam planować i prowadzić kolejne akwizycje” – skomentował Jacek Wiśniewski, prezes zarządu Nexery.

Do tej pory Nexera zakupiła infrastrukturę od siedmiu lokalnych ISP (Telcent, Uninet, Symetra, IT Partners Telco, Fan-Tex, Anetconnect i Citynet), operujących na terenie centralnej i północno-wschodniej Polski.

600 000 HP na sześciolecie

Pod koniec czerwca firma świętowała szóstą rocznicę swojej działalności. Do połowy 2023 roku firma zbudowała sieci światłowodowe za blisko 1.8 mld zł, w dużej mierze wyznaczając tempo rozwoju rynku hurtowego w Polsce. Obecny zasięg operatora wynosi już ponad 600 tys. HP, a na tę liczbę składają się zarówno inwestycje własne, jak i wspomniane już akwizycje.

„W 2019 roku z naszego multi-światłowodu można było korzystać w ok. 20 tys. domów i mieszkań. Dziś jest ich już 600 tysięcy w 4 tysiącach wsi i małych miasteczek, a dojście do okrągłego miliona gospodarstw domowych jest kwestią najbliższych dwóch lat. Szerokopasmowy internet dzięki nam jest dostępny także w blisko 2 tysiącach szkół i jednostek edukacyjnych” – powiedział Jacek Wiśniewski.

Docelowo w zasięgu sieci światłowodowej operatora znaleźć się ma ponad 1 mln gospodarstw domowych oraz prawie 3 tys. szkół. Mieszkańcy w zasięgu multi-światłowodu Nexery, mają możliwość dostępu do szybkiego internetu o przepustowości co najmniej 300 Mb/s. Jednostki edukacyjne mające dostęp do infrastruktury operatora mogą korzystać bezpłatnie z szerokopasmowego łącza w ramach projektu OSE.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *