ProgramowanieRynek

Nordea otwiera Campus IT w Warszawie

Do roku 2021 firma zamierza zatrudnić w Warszawie co najmniej kilkuset specjalistów IT. Tylko w I kwartale 2018 roku było to ok. 150 osób, a łącznie jest to już 250 osób. Specjalnie na potrzeby nowego centrum usług IT Nordea, w Warszawie powstaje nowe biuro. Jego oficjalne otwarcie nastąpi na jesieni 2019 roku.

Nordea otwiera Campus IT w Warszawie

Obecnie Nordea zatrudnia w IT w Polsce ok.1050 osób, przede wszystkim w Trójmieście (Gdynia i Gdańsk), gdzie pracuje ok. 800 specjalistów IT. Jeszcze pół roku było to zaledwie 500 osób. Łącznie w IT w Grupie Nordea pracuje 4300 osób, z czego ponad 1000 w Polsce (ok. 23% wszystkich zatrudnionych specjalistów IT). Firma poszukuje specjalistów IT na każdym poziomie doświadczenia.

W celu utrzymania dynamiki w obszarze inwestycji w innowacje technologiczne, otwieramy nowe strategiczne centrum technologiczne w Warszawie. Nordea ma dziś swoje centrum finansowo-operacyjne w Łodzi, a nasz dział IT od lat działa w Trójmieście. Nasz wybór padł na Warszawę, ponieważ jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z polskimi specjalistami, a Warszawa dysponuje szczególnie bogatym zapleczem eksperckim. Czekamy zarówno na specjalistów IT z dużym doświadczeniem jak i na stawiających pierwsze kroki w branży” – oświadczył Paul Bari, CIO, Head of Group Technology w Nordea.

W Warszawie powstanie Command & Control Center, odpowiadające m.in. za usługi związane z cyberbezpieczeństwem. Z danych – podawanych przez Nordea – w Polsce co roku studia związane z technologiami IT i telekomunikacyjnymi kończy ok. 13 tys. absolwentów. Firma zatrudnia jednak nie tylko absolwentów kierunków technicznych.

Przeczytaj również
Capgemini poszukuje specjalistów IT w Lublinie

Nordea prowadzi także szkolenia dla osób, które chcą zmienić zawód, mających pasje do IT. Po rocznym – finansowanym przez tę firmę szkoleniu –  osoby tego typu znajdują pracę jako specjaliści IT w centrach usług Nordea. Przeprowadzono już ok. 6 edycji tego typu szkoleń. W każdej z nich uczestniczyło ok. 15 osób.

Nordea to największy bank w Skandynawii – Norwegii, Szwecji, Finlandii i Danii. Firma ma ok. 11 mln klientów, z czego 10 mln to klienci indywidualni. Nordea posiada także centrum finansowo-księgowe w Łodzi. Zatrudnia ono ok. 1700 osób. Łącznie w centrach usług Grupy Nordea pracuje już w Polsce – gdzie jest ona obecna od 1999 roku – ponad 3000 osób.

Nordea oferuje pracownikom skandynawskie podejście, ceniąc wzajemną współpracę, zaufanie i szacunek przy organizacji pracy i wyznaczaniu roli pracownika w organizacji. Oznacza to, że stawiamy na rozwój kompetencji w oparciu o różnicowanie zadań, udział w ambitnych projektach i stopniowe zwiększanie odpowiedzialności” – wyjaśniła Magdalena Nowicka, Head of IT Poland w Nordea. “Tworząc warszawską jednostkę, wzięliśmy pod uwagę komfort naszych pracowników i zaprojektowaliśmy nowoczesne, dynamiczne i wygodne środowisko pracy, w którym eksperci IT mogą spotykać się, aby dzielić się wiedzą“– dodaje. Nowa siedziba firmy znajduje się w Libra Business Centre na warszawskich Włochach.

Zespół w warszawskim biurze Nordea, będzie odpowiadać za tworzenie i rozwój technologii dla klientów banku. Nowo planowany Campus IT będzie otwarty na warszawską społeczność IT. Przewidywane jest organizowanie w Warszawie otwartych wydarzeń, które pozwolą na wymianę doświadczeń i rozwój kompetencji.

Przeczytaj również
W Indiach zaprojektowano „inteligentny respirator” do szybkiego wdrożenia dla chorych na COVID-19

Obecnie budowany budynek Libra 2, który Nordea planuje wynająć w całości, zostanie ukończony w 2019 roku. Trzy z budowanych pięter zostaną przeznaczone na centrum operacji IT Banku, nazwane Command & Control Centre. Na pozostałych znajdą się stanowiska pracy dla zespołów deweloperów, strefy networkingowe oraz nowoczesny, multifunkcjonalny parter, w którym planowane jest zorganizowanie przestrzeni konferencyjnej pod nazwą Nordea IT Campus. Projekt architektoniczny biura nawiązywać będzie do krajobrazów Morza Bałtyckiego. Jego największym atutem będzie wysoka funkcjonalność wnętrz w połączeniu ze skandynawskim wzornictwem.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *