AplikacjeRynek

Nowe funkcje w bankowości mobilnej VeloBanku

VeloBank systematycznie rozwija funkcjonalności swojej aplikacji mobilnej. Od niedawna jej użytkownicy mogą się zalogować do bankowości internetowej poprzez zeskanowanie kodu QR. Autorskie rozwiązanie pozwala szybko i wygodnie zautoryzować transakcje typu pay-by-link bezpośrednio w aplikacji, a dzięki jednolitemu numerowi PIN, zwiększy się również poziom bezpieczeństwa.

Nowe funkcje w bankowości mobilnej VeloBanku
Źródło: VeloBank

VeloBank tworzy swoją aplikację mobilną zgodnie z podejściem „mobile first”, czyli koncentracji na potrzebach osób, które w kontakcie z bankiem preferują rozwiązania mobilne. Dlatego regularnie wprowadzane są rozwiązania, które zwiększają wygodę i bezpieczeństwo korzystania z tego narzędzia. I tak, ułatwieniem w codziennym bankowaniu jest opcja logowania do bankowości internetowej z wykorzystaniem kodu QR. Rozwiązanie to pomaga oszczędzać czas i eliminuje ryzyko, że zapomnimy lub pomylimy się w haśle. Dzięki opcji kodu QR klucz do swoich finansów możemy mieć w urządzeniu mobilnym, czyli zawsze pod ręką. Aby skorzystać z tej opcji, wystarczy wejść na stronę logowania do bankowości internetowej VeloBanku, gdzie widnieje kod QR. Można go zeskanować z wykorzystaniem bankowości mobilnej – przed i po zalogowaniu do aplikacji, a nawet dowolnym skanerem kodów QR, np. tym zainstalowanym w smartfonie. Następnie trzeba zalogować się i potwierdzić operację w aplikacji. Przy pierwszym logowaniu z użyciem QR kodu na danym urządzeniu VeloBank poprosi jeszcze jednorazowo o weryfikację kodem SMS. Z funkcji mogą korzystać użytkownicy, którzy korzystają z najnowszej wersji aplikacji, czyli VeloBank 3.4.0.

Z kolei aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa aplikacji, VeloBank wprowadził jednolity kod PIN do zatwierdzania operacji w bankowości mobilnej. Dzięki temu podczas aktywacji aplikacji na kolejnym urządzeniu, konieczne jest podanie dotychczasowego kodu PIN. Można go nadal w każdej chwili zmienić w bankowości internetowej lub mobilnej, a po zmianie nowy PIN działa na wszystkich urządzeniach, na których użytkownik korzysta z aplikacji.

Przeczytaj również
Spółka Intellias przejęła firmę Digitally Inspired

VeloBank wprowadził też innowacyjne rozwiązanie, które eliminuje istotną niedogodność w korzystaniu z płatności pay-by-link w trakcie zakupów online, czyli ręczne logowanie się do bankowości internetowej na urządzeniach mobilnych.

“Realizacja płatności Pay By Velo na smartfonie to szybka, łatwa i bezpieczna metoda autoryzacji transakcji, realizowanych bez konieczności każdorazowego wprowadzenia loginu i hasła do banku. Wykorzystanie aplikacji VeloBank oszczędza cenny czas i ogranicza proces autoryzacji do minimum” – wskazuje Marta Dałkiewicz, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w VeloBanku.

Klienci VeloBanku, którzy chcą skorzystać z autoryzowania transakcji bez logowania wybierają Pay By Velo jako metodę płatności na urządzeniu mobilnym. Potem zostają automatycznie przeniesieni do bankowości mobilnej VeloBanku. Tam mogą bezpiecznie autoryzować transakcję z poziomu aplikacji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *