Wdrożenia

Oprogramowanie IFS wspiera międzynarodowego dostawcę usług i produktów dla sektora obronności

Marshall Aerospace and Defence Group wykorzystuje rozwiązanie IFS Applications 10 na potrzeby usprawnienia bieżącej działalności oraz przeprowadzenia transformacji działalności produkcyjnej i usługowej prowadzonej na skalę globalną. Z oprogramowania korzysta 1,7 tys. pracowników grupy w Wielkiej Brytanii, Holandii i Kanadzie.

Oprogramowanie IFS wspiera międzynarodowego dostawcę usług i produktów dla sektora obronności

Aby zapewnić widoczność newralgicznych procesów biznesowych i mechanizmy kontroli w takich obszarach jak produkcja i usługi MRO (obsługa techniczna, naprawy i remonty), międzynarodowe przedsiębiorstwo Marshall Aerospace and Defence Group prowadzące działalność produkcyjną i usługową w sektorze obrony postanowiło skorzystać z kompleksowej platformy oferowanej przez IFS — globalnego dostawcę oprogramowania dla przedsiębiorstw.

Grupa Marshall ma siedzibę w Wielkiej Brytanii i jest czołowym światowym dostawcą usług zarządzanych, rozwiązań integracyjnych i technologii w sektorze lotnictwa i obrony. Przedsiębiorstwo rozpoczęło obejmujący całą grupę projekt, którego celem jest wzrost sprawności działania, konkurencyjności i rentowności. Poszukiwało pakietu aplikacji umożliwiającego skalowanie zgodnie z rozwojem działalności produkcyjnej, a zarazem pozwalającego wyeliminować odizolowane obszary informacyjne i niespójności w procesach realizowanych w różnych działach i ośrodkach.

W wyniku przetargu grupa Marshall zdecydowała się na wybór pakietu IFS Applications 10, który udostępnia kompleksowe, niezawodne funkcje wspierające realizację złożonych projektów i produkcję materiałów kompozytowych. Firma korzysta także z rozwiązania MRO, ułatwiającego zaawansowaną obsługę (heavy maintenance) samolotów Hercules C-130 oraz realizację usług dla innych klientów z sektora lotnictwa i obrony.

Dzięki standaryzacji procesów w środowisku IFS przedsiębiorstwo może w jednym miejscu monitorować i analizować wszystkie dane biznesowe, a nowoczesna platforma ułatwia wykonywanie bieżących działań. Rozwiązanie IFS jest stosowane w całym łańcuchu wartości, począwszy od pierwszych kontaktów z klientem, poprzez wycenę, planowanie, zarządzanie projektem, produkcję i dostawy, aż po usługi MRO i obsługę eksploatowanego sprzętu. Grupa wykorzystuje platformę IFS również do zarządzania wszystkimi dostawcami i podwykonawcami oraz do obsługi skomplikowanych wymagań w zakresie kontroli transakcji handlowych, obowiązujących w międzynarodowym sektorze obrony.

Przeczytaj również
Carlsberg wykorzysta oprogramowanie IFS do poprawy jakości usług

„Już od ponad stu lat grupa Marshall oferuje najwyższej klasy produkty i usługi największym i najbardziej renomowanym przedsiębiorstwom i instytucjom zajmującym się obronnością” — powiedział Gary Moynehan, p.o. dyrektora generalnego Marshall Aerospace and Defence Group. „Zdobyliśmy taką pozycję na światowym rynku, ponieważ wdrażamy nowe technologie, ciągle poszukujemy sposobów doskonalenia naszych działań i ustawicznie podejmujemy próby zmiany status quo w branży. Dzięki wykorzystaniu niezawodnych, branżowych funkcji dostępnych w rozwiązaniu IFS staliśmy się bardziej elastycznym, konkurencyjnym i rentownym przedsiębiorstwem. Jesteśmy w stanie uzyskiwać coraz lepsze wyniki, a jednocześnie rozwijać działalność w wielu krajach”.

Scott Helmer, prezes pionu rozwiązań dla lotnictwa i obrony w IFS, dodał: „Jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy z grupą Marshall, która cieszy się zasłużoną renomą dzięki jakości oferowanych produktów i usług. Ciągłe inwestycje IFS w rozwiązania przeznaczone dla sektora lotnictwa i obrony przekładają się na konkretne korzyści dla takich przedsiębiorstw jak Marshall, chcących zwiększyć efektywność i usprawnić procesy podejmowania decyzji. Mamy nadzieję na dalszą ścisłą współpracę, która okaże się owocna dla obu stron”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.