Wdrożenia

Oprogramowanie IFS wspiera międzynarodowego dostawcę usług i produktów dla sektora obronności

Marshall Aerospace and Defence Group wykorzystuje rozwiązanie IFS Applications 10 na potrzeby usprawnienia bieżącej działalności oraz przeprowadzenia transformacji działalności produkcyjnej i usługowej prowadzonej na skalę globalną. Z oprogramowania korzysta 1,7 tys. pracowników grupy w Wielkiej Brytanii, Holandii i Kanadzie.

Oprogramowanie IFS wspiera międzynarodowego dostawcę usług i produktów dla sektora obronności

Aby zapewnić widoczność newralgicznych procesów biznesowych i mechanizmy kontroli w takich obszarach jak produkcja i usługi MRO (obsługa techniczna, naprawy i remonty), międzynarodowe przedsiębiorstwo Marshall Aerospace and Defence Group prowadzące działalność produkcyjną i usługową w sektorze obrony postanowiło skorzystać z kompleksowej platformy oferowanej przez IFS — globalnego dostawcę oprogramowania dla przedsiębiorstw.

Grupa Marshall ma siedzibę w Wielkiej Brytanii i jest czołowym światowym dostawcą usług zarządzanych, rozwiązań integracyjnych i technologii w sektorze lotnictwa i obrony. Przedsiębiorstwo rozpoczęło obejmujący całą grupę projekt, którego celem jest wzrost sprawności działania, konkurencyjności i rentowności. Poszukiwało pakietu aplikacji umożliwiającego skalowanie zgodnie z rozwojem działalności produkcyjnej, a zarazem pozwalającego wyeliminować odizolowane obszary informacyjne i niespójności w procesach realizowanych w różnych działach i ośrodkach.

W wyniku przetargu grupa Marshall zdecydowała się na wybór pakietu IFS Applications 10, który udostępnia kompleksowe, niezawodne funkcje wspierające realizację złożonych projektów i produkcję materiałów kompozytowych. Firma korzysta także z rozwiązania MRO, ułatwiającego zaawansowaną obsługę (heavy maintenance) samolotów Hercules C-130 oraz realizację usług dla innych klientów z sektora lotnictwa i obrony.

Dzięki standaryzacji procesów w środowisku IFS przedsiębiorstwo może w jednym miejscu monitorować i analizować wszystkie dane biznesowe, a nowoczesna platforma ułatwia wykonywanie bieżących działań. Rozwiązanie IFS jest stosowane w całym łańcuchu wartości, począwszy od pierwszych kontaktów z klientem, poprzez wycenę, planowanie, zarządzanie projektem, produkcję i dostawy, aż po usługi MRO i obsługę eksploatowanego sprzętu. Grupa wykorzystuje platformę IFS również do zarządzania wszystkimi dostawcami i podwykonawcami oraz do obsługi skomplikowanych wymagań w zakresie kontroli transakcji handlowych, obowiązujących w międzynarodowym sektorze obrony.

Przeczytaj również
Fundusz EQT zwiększa zaangażowanie w IFS i wspiera realizację nowej strategii

„Już od ponad stu lat grupa Marshall oferuje najwyższej klasy produkty i usługi największym i najbardziej renomowanym przedsiębiorstwom i instytucjom zajmującym się obronnością” — powiedział Gary Moynehan, p.o. dyrektora generalnego Marshall Aerospace and Defence Group. „Zdobyliśmy taką pozycję na światowym rynku, ponieważ wdrażamy nowe technologie, ciągle poszukujemy sposobów doskonalenia naszych działań i ustawicznie podejmujemy próby zmiany status quo w branży. Dzięki wykorzystaniu niezawodnych, branżowych funkcji dostępnych w rozwiązaniu IFS staliśmy się bardziej elastycznym, konkurencyjnym i rentownym przedsiębiorstwem. Jesteśmy w stanie uzyskiwać coraz lepsze wyniki, a jednocześnie rozwijać działalność w wielu krajach”.

Scott Helmer, prezes pionu rozwiązań dla lotnictwa i obrony w IFS, dodał: „Jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy z grupą Marshall, która cieszy się zasłużoną renomą dzięki jakości oferowanych produktów i usług. Ciągłe inwestycje IFS w rozwiązania przeznaczone dla sektora lotnictwa i obrony przekładają się na konkretne korzyści dla takich przedsiębiorstw jak Marshall, chcących zwiększyć efektywność i usprawnić procesy podejmowania decyzji. Mamy nadzieję na dalszą ścisłą współpracę, która okaże się owocna dla obu stron”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *