Rynek

Oracle i VMware nawiązały partnerstwo w zakresie usług chmurowych

Współpraca obu firm ma uprościć działania związane z migracją posiadanych rozwiązań IT do środowisk chmury hybrydowej. W ramach partnerstwa Oracle i VMware zapowiadane jest m.in. ułatwienie migracji oraz uruchamiania obciążeń opartych na platformie wirtualizacyjnej VMware w ramach środowiska Oracle Cloud. Z kolei klienci VMware uruchamiający środowiska wirtualne w chmurze Oracle będą od teraz mogli liczyć na wsparcie techniczne także ze strony specjalistów Oracle. Nowością jest też usługa chmurowa Oracle dedykowana do obsługi obciążeń VMware.

Oracle i VMware nawiązały partnerstwo w zakresie usług chmurowych

I tak, w ramach ogłoszonej współpracy firma Oracle została oficjalnym partnerem VMware należącym do programu VMware Cloud Provider Program. Ten aspekt współpracy obu firm ma umożliwić migrację obciążeń wirtualnych VMware vSphere do infrastruktury Oracle Cloud. “Coraz więcej naszych klientów, korzystających z chmury, oczekuje wsparcia dla rozwiązań VMware. Od teraz użytkownicy Oracle Cloud dostaną taką możliwość. Stało się to możliwe dzięki rozszerzonym sieciom L2, które spajają naszą chmurę jak i środowiska fizyczne. Klienci będę mogli dalej rozwijać procesy i narzędzia VMware, jednocześnie czerpać korzyści z bezpieczeństwa i wydajności Oracle Cloud” – mówi Don Johnson, wiceprezes Oracle ds. rozwiązań chmurowych. Jednocześnie, w ramach partnerstwa z VMware, koncern Oracle będzie oferował wsparcie techniczne dla użytkowników systemów VMware uruchomionych w ramach infrastruktury Oracle Cloud.

Oracle i jego sieć partnerów będą również wyłącznymi dystrybutorami nowej usługi chmurowej dedykowanej do obsługi obciążeń zwirtualizwanych w oparciu o rozwiązania VMware – Oracle Cloud VMware Solution. Jej trzonem będzie platforma do budowy chmury hybrydowej VMware Cloud Foundation, która pozwoli na zbudowanie w pełni definiowanego programowo środowiska IT obejmującego maszyny wirtualne, zwirtualizowane sieci, a także zasoby dyskowe vSAN oraz mechanizmy bezpieczeństwa dostępne w ramach platformy VMware NSX.

Według zapowiedzi, klienci Oracle będą również mogli używać VMware vCenter do zarządzania zarówno klastrami lokalnymi, jak i wirtualnymi opartymi na chmurze Oracle, za pośrednictwem jednego panelu. Koncern Oracle zapewni również wsparcie techniczne pierwszej linii dla tego rozwiązania.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *