BranżaRynek

OVHcloud przejmuje OpenIO

Firma OVHcloud poinformowała o przejęciu OpenIO, francuskiej spółki specjalizującej się w rozwiązaniach z zakresu przechowywania danych. Obie organizacje chcą stworzyć najlepszą na rynku ofertę przechowywania danych Object Storage.

OVHcloud przejmuje OpenIO

W zaledwie kilku lat firma OpenIO wyróżniła się na rynku, projektując nową generację rozwiązań Object Storage, kompatybilnych z S3-API i dostosowanych do potrzeb Big Data oraz zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej. Jak przekonują przedstawiciele spółki, rozwiązanie to sprawdza się idealnie do przechowywania dużych zbiorów danych, niezbędnych do zastosowań z dziedziny uczenia maszynowego oraz sztucznej inteligencji.

OpenIO oferuje rozwiązania programistyczne, niezależne od infrastruktury sprzętowej, nadające się do rozmaitych przypadków użycia w ramach tego samego klastra. Obok rekordowej wydajności, technologia opracowana przez spółkę zapewnia dowolną skalowalność, która nie wymaga równoważenia danych podczas dodawania zasobów do platformy – wskazują specjaliści OpenIO. Niedawno poinformowali oni o ustanowionym przez siebie rekordzie dostarczania danych obiektowych, który przekroczył 1.372 Tbps. Celem było zaprezentowanie wysokiej wydajności macierzy SAN.

Funkcjonalność, wydajność, branżowa wiedza

Jak wskazują eksperci reprezentujący obie organizacje, połączenie funkcjonalności oraz wydajności technologii OpenIO ze specjalistyczną wiedzą branżową OVHcloud w dziedzinie infrastruktury chmurowej, pozwolić ma na opracowanie oferty Object Storage o bardzo dużej skali i najlepszym stosunku ceny do oferowanej wydajności. Dodatkowo możliwe będzie też stosowanie tego rozwiązania jako narzędzia do efektywnego zarządzania infrastrukturą IT. Zawarty sojusz umożliwić ma OVHcloud sprostanie wyzwaniom technologicznym zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i startupów, informują przedstawiciele dostawcy chmurowego.

Przeczytaj również
Centra danych Beyond.pl z usługami łączności Megaport

“Ilość danych na świecie podwaja się co 18 miesięcy, mamy zatem świadomość wyzwań, które są przed nami stawiane, tym bardziej, że stanowi to przedmiot zainteresowania 1,5 miliona naszych klientów. Wraz z przejęciem OpenIO zamierzamy pracować nad stworzeniem wysoce skalowalnej oferty, wykorzystującej najlepszą infrastrukturę w jak najatrakcyjniejszej cenie” – powiedział Michel Paulin, CEO OVHcloud.

Wspólne wartości

Komplementarność OpenIO i OVHcloud opiera się także na systemie wspólnych wartości, uważają przedstawiciele obu firm. Tymi wartościami są: odwracalność, przejrzystość i suwerenność. Organizacje łączy także zbliżona kultura technologiczna, m.in. wierność idei wolnego oprogramowania czy wykorzystywanie takich samych metod programistycznych. Przypomnijmy, że zespoły OpenIO i OVHcloud wniosły też znaczący wkład w rozwój open source’owego projektu Swift, który oferuje rozwiązanie obiektowej pamięci masowej w ramach fundacji OpenStack.

“Wszystkie technologie wykorzystane do stworzenia naszego rozwiązania Object Storage są i pozostaną wolnym oprogramowaniem, co stanowi zasadniczą wartość wspólną dla OVHcloud i OpenIO. Co więcej, zostanie ono rozbudowane i wzbogacone dzięki połączeniu naszych talentów” – podsumował Laurent Denel, współzałożyciel OpenIO.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.