Zmiany kadrowe

Piotr Waś dyrektorem zarządzającym Sunmi w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Firma Sunmi, która do tej pory nie była bezpośrednio obecna w Polsce, postanowiła ustrukturyzować swoją działalność na Starym Kontynencie. I tak w Polsce powstaje właśnie jedno z trzech centrów wsparcia partnerów w Europie, a jego szefem został Piotr Waś.

Piotr Waś dyrektorem zarządzającym Sunmi w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Piotr Waś przez lata związany był z Ingenico, gdzie jako dyrektor zarządzający w Polsce i Europie Wschodniej odpowiadał, m.in. za wdrażanie strategii biznesowej firmy, rozwój partnerstwa korporacyjnego oraz budowanie pozycji marki na zarządzanych rynkach. Pod jego wodzą Ingenico zostało największym dostawcą urządzeń w ramach programu Polska Bezgotówkowa oraz najczęściej wybieraną marką wśród urządzeń płatniczych dla MŚP na Ukrainie.

Sunmi, której udziałowcami są Xiaomi i Alibaba, to globalny lider w zakresie nowoczesnych rozwiązań dla cyfrowej transformacji sklepów i punktów sprzedaży. “To co wyróżnia produkty Sunmi, to bazowanie na technologii Android, która pozwala dosłownie dokonać skoku technologicznego dla dobra zarówno klientów sklepów, handlowców, dostawców rozwiązań biznesowych oraz agentów rozliczeniowych. Oferta Sunmi koncentruje się na przyszłości i jest nastawiona na wymianę infrastruktury, która szybko dezaktualizuje się w procesie ewolucji informatycznej” – tłumaczy Piotr Waś. “Moje doświadczenie w połączeniu z różnorodnością oferty Sunmi oraz wysoką jakością oferowanego sprzętu otwiera szereg szans na szybki rozwój biznesu. Asortyment naszych produktów poszerza możliwości rynkowe w zakresie automatyzacji obsługi klienta i otwiera zupełnie nowe perspektywy rozwoju przed branżą płatniczą. W naszym regionie bardzo mocno skupiamy się na projektach fiskalizacyjnych. Nasze rozwiązania są odpowiedzią na nowe standardy i regulacje wprowadzane w Polsce, gdzie oczekujemy szczególnie silnego wzrostu. Czerpiemy w tym zakresie doświadczenia z takich krajów jak Czechy, Chorwacja, które jako pierwsze w regionie postawiły na digitalizację sektora, a do których szybko dołącza Polska” – podsumowuje.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *