PracaRynek

Point72 będzie zatrudniać specjalistów IT w Polsce

W ciągu dwóch lat warszawskie biuro Point72 ma stać się największym oddziałem firmy poza USA. Rolą polskiego zespołu będzie m.in. zapewnienie wsparcia dla kluczowych procesów biznesowych firmy. W obszarze technologii poszukiwani są m.in. inżynierowie oprogramowania i danych, a także specjaliści DevOps.

Point72 będzie zatrudniać specjalistów IT w Polsce

Najważniejsze informacje

  • Tylko w 2021 roku firma planuje zatrudnić w Warszawie ok. 150 specjalistów. Do obsadzenia są m.in. stanowiska w obszarach technologii, finansów, operacji i zarządzania danymi.
  • Rekrutacja jest otwarta m.in. dla osób z co najmniej 5-letnim stażem pracy, a także znajomością języków, takich jak: Java, C# i Python, a także środowisk SQL i no-SQL.
  • Działający w ramach Point72 zespół zajmujący się technologiami jest odpowiedzialny za tworzenie kompleksowych aplikacji i usług infrastrukturalnych wspierających realizację planów biznesowych firmy

Point72 to wywodząca się z funduszu SAC Capital Advisors i związana z miliarderem Stevem Cohenem firma wyspecjalizowana m.in. w inwestycjach w rozwijające się przedsiębiorstwa technologiczne związane m.in. z sektorem fintech. W obszarze zainteresowania Point72 znajdują się także firmy oferujące rozwiązania i usługi z zakresu sztucznej inteligencji, czy bezpieczeństwa IT. Na początku br. firma zarządzała aktywami o łącznej wartości ponad 20 mld USD.

Plany uruchomienia oddziału w Warszawie ogłoszono w ubiegłym roku. „U podstaw decyzji o zlokalizowaniu naszego kolejnego zagranicznego biura w Warszawie leży kilka czynników. W ostatnich latach znaczenie Warszawy w Europie zdecydowanie wzrosło, a miasto zaczęło przyciągać jedne z najlepszych talentów w regionie, stając się centrum usług finansowych” – mówi Gavin O’Connor, dyrektor ds. operacyjnych Point72. Stanowisko dyrektora zarządzającego Point72 w Polsce objął Rafael Lopez Espinosa, który równolegle kieruje zespołem ds. strategii firmy.

Przeczytaj również
Dostarczamy gotowe rozwiązania umożliwiające szybkie wykorzystanie potencjału biznesowego technologii 5G

Tylko w 2021 roku firma planuje zatrudnić w Warszawie ok. 150 specjalistów. Do obsadzenia są m.in. stanowiska w obszarach technologii, finansów, operacji i zarządzania danymi. I tak, w obszarze technologii poszukiwani są m.in. inżynierowie oprogramowania i danych, a także specjaliści DevOps. Rekrutacja jest otwarta m.in. dla osób z co najmniej 5-letnim stażem pracy, a także znajomością języków, takich jak: Java, C# i Python, a także środowisk SQL i no-SQL. Poszukiwani są też specjaliści w obszarze technologii komunikacyjnych, rozwiązań chmurowych, a także programowania infrastruktury (Infrastructure as Code).

Wedle zapowiedzi działający w ramach Point72 zespół zajmujący się technologiami jest odpowiedzialny za tworzenie kompleksowych aplikacji i usług infrastrukturalnych wspierających realizację planów biznesowych firmy. Kompetencje polskiego zespołu Point72 mają zostać wykorzystane m.in. na potrzeby rozwoju technologii wspierających kluczowe procesy biznesowe firmy. W ciągu najbliższych dwóch lat warszawskie biuro Point72 ma stać się największym oddziałem firmy poza USA i będzie odgrywać kluczową rolę dla realizacji strategicznych planów rozwoju firmy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.