PracaRynek

Polski oddział TRUMPF Huettinger otwiera nową fabrykę high-tech i zwiększa zatrudnienie

Firma specjalizująca się w produkcji nowoczesnych rozwiązań dla globalnego sektora elektroniki, osiągnęła w zakończonym roku obrotowym przychody ze sprzedaży w kwocie 315 mln euro. To o 77% więcej niż rok wcześniej. Mocno, bo o 62% rdr, wzrosło także zatrudnienie. Na stołecznej Białołęce właśnie otworzono nowoczesny zakład produkcyjny, kolejna fabryka powstaje w podwarszawskiej Kobyłce, a kampania rekrutacyjna trwa nieprzerwanie od kilkunastu miesięcy.

Polski oddział TRUMPF Huettinger otwiera nową fabrykę high-tech i zwiększa zatrudnienie
Zdjęcie: TRUMPF Huettinger

W zakończonym roku obrotowym, który dotyczy okresu od lipca 2022 do czerwca 2023 roku, polski oddział TRUMPF Huettinger znacząco zwiększył nakłady na dział badawczo-rozwojowy (o 61% rdr) oraz na inwestycje (o 54%). Zaowocowało to m.in. realizacją nowoczesnego zakładu produkcyjnego na warszawskiej Białołęce (precyzyjniej na Annopolu), w którym odbywa się już produkcja.

W ramach tej inwestycji firma prowadzić będzie m.in. montaż układów elektronicznych oraz innych elementów i komponentów dla szeroko pojętej elektroniki przemysłowej. Z Zielonki zostały przeniesione trzy w pełni zautomatyzowane linie, na których montowane są układy elektroniczne na płytkach drukowanych. Dotychczas – głównie na potrzeby własnej produkcji – wytwarzały one ponad 70 tys. takich płytek w skali miesiąca. Obecnie moce przerobowe wzrosły prawie trzykrotnie, a to nie koniec, bo docelowo w nowo otwartej lokalizacji będzie ich aż 10. I tak, roczna produkcja płytek na Annopolu będzie w stanie zapełnić powierzchnię 16 pełnowymiarowych boisk do gry w piłkę nożną.

“Nasza nowa fabryka już teraz tętni życiem – mimo rekordowo niskiego bezrobocia i bardzo konkurencyjnego rynku mocno rekrutujemy i prowadzimy zaawansowane prace wdrożeniowe. Relokujemy także niektóre z naszych dotychczasowych działów, dzięki czemu tworzymy przestrzeń na dalszy rozwój zaplecza R&D w Zielonce. Myślami wybiegamy już także w przyszłość, mając na uwadze naszą nową inwestycję w Kobyłce, gdzie w przyszłym roku wprowadzimy się do kolejnego nowoczesnego budynku produkcyjnego i biura o powierzchni 25 tys. mkw.” – komentuje Paweł Ozimek, dyrektor zarządzający TRUMPF Huettinger w Polsce.

Przeczytaj również
Tylko jedna na osiem firm korzysta z rozwiązań IT w modelu chmury hybrydowej

Miniony rok obrotowy był udany dla całej Grupy TRUMPF na świecie. Jej przychody ze sprzedaży wzrosły o 27% rdr do 5,4 mld euro, a EBIT wzrósł o 31% rdr do 615 mln euro. Liczba pracowników w ujęciu globalnym zwiększyła się o prawie 2 000 do 18 400, w tym w Niemczech o 700, a w Polsce o ponad 500.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *