ERPBranża ITBiznes

Polski producent instalacji rurowych wykorzysta system IFS Cloud ERP

Wdrożenie rozwiązania IFS pozwoli m.in. na usprawnienie łańcucha dostaw oraz zwiększenie dynamiki rozwoju działalności firmy KAN na rynkach zagranicznych. Platforma IFS Cloud ERP będzie wspierać kluczowe obszary działalności polskiego producenta, w tym: finanse, kadry i płace, produkcję, a także zarządzanie łańcuchem dostaw oraz zarządzanie relacjami z klientami. Z oprogramowania będzie korzystać 700 użytkowników.

Polski producent instalacji rurowych wykorzysta system IFS Cloud ERP

Firma KAN to czołowy polski producent rurowych instalacji grzewczych i wodnych, a także technologicznych sprzedawanych pod marką KAN-therm. Producent zatrudnia dziś ponad 1100 osób, a produkty KAN są oferowane w 68 krajach na całym świecie. Co ważne, istniejąca od niemal ćwierć wieku spółka staje rozszerza działalność. W obliczu gwałtownego rozwoju KAN, postępującej ekspansji na rynki zagraniczne oraz planów budowy nowych zakładów produkcyjnych poszukiwano nowoczesnego rozwiązania biznesowego, które wesprze kluczowe procesy biznesowe firmy produkcyjnej. Zadecydowano o wdrożeniu rozwiązania IFS Cloud ERP – jego wykorzystanie ma pozwolić m.in. na podniesienie jakości produktów i usług, zwiększenie efektywności dostaw, a także zapewnienie możliwości szybszego reagowania na zmieniające się potrzeby rynku.

“Dzięki rozwiązaniu firmy IFS mamy możliwość usprawnienia każdego elementu naszej działalności w ramach jednej platformy opartej na chmurze. Będzie to miało kluczowe znaczenie dla zwiększenia naszej efektywności i przyspieszenia ekspansji na rynkach międzynarodowych. Mamy pełne zaufanie do wiedzy i profesjonalizmu, jakimi wykazał się zespół IFS od chwili rozpoczęcia współpracy z nami, i do tego, że rozwiązanie IFS Cloud spełni nasze oczekiwania i pozwoli z sukcesem realizować cele biznesowe” – mówi Łukasz Urbaniak, dyrektor IT w Grupie KAN.

Przeczytaj również
Oficjalnie ruszył region Google Cloud Warszawa

W pierwszym etapie projektu firma KAN będzie korzystać z 6 modułów funkcjonalnych IFS Cloud ERP, które obejmą obszary finansów, kadr i płac, produkcji, a także zarządzania łańcuchem dostaw oraz zarządzania relacjami z klientami. Oprogramowanie IFS umożliwi również dostęp do danych w czasie rzeczywistym, poprawi raportowanie, a także pozwoli na uproszczenie architektury aplikacji biznesowych wykorzystywanych w firmie KAN. Docelowo z platformy korzystać będzie 700 użytkowników zatrudnionych w oddziałach firmy KAN w 6 krajach.

Dodatkowo, firma KAN zdecydowała się na zakup usług IFS Success Services, które zapewniają m.in. ciągłą aktualizację i optymalizację rozwiązania pod kątem tworzenia dodatkowych wartości dla klienta. “Produkty i usługi firmy KAN cechuje innowacyjność i wysoki poziom jakości, osiągany przy jednoczesnej optymalizacji zużycia energii i wspieraniu zrównoważonych, ekologicznych praktyk produkcyjnych i budowlanych. IFS z kolei dostarcza zaawansowane rozwiązania ERP w zakresie zarządzania zasobami przedsiębiorstwa i wiedzę ekspercką, których KAN potrzebuje, aby już dziś temu podwójnemu wyzwaniu skutecznie sprostać” – podkreśla Marek Głazowski, prezes zarządu spółki IFS Poland & EE.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *