CIORynekPolecane tematy

Prawie dwa razy więcej urządzeń mobilnych w biznesie

Według analiz firmy Citrix w ciągu minionego roku ilość wykorzystywanych w biznesie urządzeń mobilnych wzrosła niemal dwukrotnie. Co ciekawe, dominującą platformą mobilną, z której korzystają firmy w skali świata pozostaje iOS.

Prawie dwa razy więcej urządzeń mobilnych w biznesie

Raport Citrix Mobile Analytics pokazuje, że statystycznie, w ostatnim roku ilość nowoczesnych telefonów oraz tabletów użytkowanych w celach biznesowych wzrosła o 72 proc. Najczęściej wykorzystywaną w celach biznesowych platformą pozostaje iOS. Urządzenia mobilne Apple mają wykorzystywać nawet dwie na trzy (62 proc.) organizacje. Eksperci firmy Citrix twierdzą również, że środowisko Android zyskuje popularność przede wszystkim w Azji, zaś system mobilny Windows jest ponad dwukrotnie bardziej popularny w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Azji – gdzie znajduje zastosowanie średnio w 16 proc. firm niż w regionie Ameryki Północnej (7 proc.).

Analizy potwierdzają również rosnącą dojrzałość podejścia światowych organizacji biznesowych do wdrażania technologii mobilnych. Badanie pozwala sądzić, że w coraz większej liczbie firm istnieją tzw. białe i czarne listy aplikacji. Przygotowane na podstawie indywidualnych testów listy uwzględniają m.in. kwestie wydajności oraz bezpieczeństwa i warunkują jakie aplikacje mogą być wykorzystywane w poszczególnych organizacjach. Według autorów analizy świadczy to także o rosnącej złożoności procesów wdrażania i zarządzania mobilnością.

“Granica pomiędzy mobilnością osobistą a biznesową wciąż ulega rozmyciu, gdyż coraz więcej osób wykorzystuje te same urządzenia mobilne w różnych sferach swojego życia” – mówi Chris Fleck, wiceprezes firmy Citrix odpowiedzialny za rynek rozwiązań mobilnych i partnerstw globalnych. Płynące z analizy firmy Citrix wnioski pokazują też, że zastosowania rozwiązań mobilnych są coraz częściej związane z treściami wideo. W podsumowaniu analizy czytamy: “Treści wideo stają się wszechobecne w urządzeniach mobilnych, a co za tym idzie ich optymalizacja staje się kluczowa, zarówno z punktu widzenia komfortu pracy użytkowników końcowych, jak i budżetów przedsiębiorstw”. Raport Citrix Mobile Analytics został przygotowany na podstawie gromadzonych wśród anonimowych użytkowników technologii mobilnych oraz firmowych działów odpowiedzialnych za rozwiązania mobilne, w których wykorzystywane są rozwiązania firmy Citrix.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *