Zmiany kadrowe

Przemysław Koch 6 września objął stanowisko dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki

Do tej pory Przemysław Koch był wiceprezesem spółki Aplikacje Krytyczne, integrującej dane pochodzące z kilkudziesięciu systemów źródłowych Ministerstwa Finansów. Natomiast Centralny Ośrodek Informatyki (COI) jest firmą realizującą projekty IT dla sektora publicznego na zlecenie Kancelarii Premiera Rady Ministrów.

Przemysław Koch 6 września objął stanowisko dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki

COI osiągnął w zeszłym roku przychody na poziomie 177 mln zł, z czego prawie 129 mln zł to przychody z usług. Centralny Ośrodek Informatyki odpowiada za rozwój i utrzymanie m.in. takich systemów, jak; CEPiK, ZIR, ePUAP, eDowód, mDokumenty, eDziennik, eDoręczenia, Profil Zaufany, Węzeł Krajowy, czy SRP.

Cieszę się, że do zespołu COI dołącza jeden z najlepszych menedżerów IT w sektorze publicznym, osoba wnosząca doświadczenie z sektora prywatnego, ale też mająca na koncie duże sukcesy w informatyzacji państwa” – powiedział Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialny za cyfryzację.

Podczas swojej kariery zawodowej Przemysław Koch pracował m.in. w Accenture, Kredyt Banku, Warcie oraz PKO BP. Od 2017 r., jako pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji, nadzorował organizację IT Ministerstwa Finansów składająca się z ponad 1800 pracowników. Stworzył i wdrożył strategię transformacji cyfrowej resortu finansów. Przeprowadził także restrukturyzację zagrożonych inicjatyw, w szczególności projektu e-podatki, gdzie doprowadził do zawarcia ugody przedsądowej.

Jak można przeczytać w oficjalnym komunikacie KPRM, “kierowany przez niego zespół wdrożył jedną z najpopularniejszych e-usług w administracji – Twój e-PIT – dzięki której liczba zeznań podatkowych złożonych elektronicznie wzrosła do 80%, a następnie eUrząd Skarbowy. Doprowadził do wdrożenia scentralizowanego systemu poboru podatków Poltax+ wraz z wprowadzeniem mikrorachunków podatkowych automatyzujących procesy księgowania wpływów podatkowych“.

Z kolei spółka Aplikacje Krytyczne opracowała i wdrożyła koncepcję Big Data bazującą na zastosowaniu algorytmów AI, ale także usług chmury publicznej, która wsparła działania w obszarze uszczelniania systemu podatkowego. Przemysław Koch nadzorował realizację takich projektów, jak: JPK_VAT, STIR, Split Payment, SENT, MDR, Biała Lista Podatników VAT, e-Sprawozdania Finansowe, Kasy Fiskalne on-line, Wirtualne Kasy Fiskalne, e-Paragony, a także wdrożenie nowego – opartego na technologii pozycjonowania satelitarnego – systemu poboru opłat drogowych e-Toll, który od czerwca jest dostępny dla polskich kierowców.

Przemysław Koch będzie kontynuował współpracę z Ministerstwem Finansów w zakresie budowy e-Toll i pozostanie członkiem komitetu sterującego tego projektu. Przemysław Koch to absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Uzyskał też tytuł Executive Master of Business Administration, a także ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *