Branża

Przychody Grupy Kapitałowej Veracomp wzrosły o 16%

Wyniosły one 872 mln zł. Przychody Veracomp w Polsce wzrosły z kolei o 9% i wyniosły 670 mln zł. Największym zainteresowaniem cieszyły się rozwiązania bezpieczeństwa IT, komercyjnego open source, a także systemy wideokonferencyjne i audiowizualne.

Przychody Grupy Kapitałowej Veracomp wzrosły o 16%

Grupa Veracomp prowadzi działalność dystrybucyjną na terenie 17 krajów Europy Środkowo-Wschodniej za pośrednictwem 10 spółek. Przychody całej organizacji zwiększyły się nominalnie z 757 mln zł. w 2016 r. do 872 mln zł w 2017 r. W każdym kraju spółki Grupy odnotowały wzrosty obrotów ze sprzedaży rozwiązań IT, największe w: Bułgarii – 69%, Czechach i na Słowacji – 65%,  Rumunii – 61%. W Polsce przychody były wyższe o 9% i przekroczyły 670 mln zł. (w 2016 r. – 616 mln. zł).

Po dwóch latach stagnacji na rynku inwestycji w IT w Polsce, wyraźne ożywienie odczuliśmy w ostatnim kwartale 2017 r. Długi okres zastoju spowodowany był zamrożeniem projektów w sferze public, a także znaczną ilością nowych przepisów administracyjno-podatkowych, które blokowały plany przedsiębiorców związane z inwestowaniem. Mimo optymistycznej końcówki ubiegłego roku polski rynek IT wciąż pozostaje w tyle za konkurencyjnymi gospodarkami Europy Środkowo-Wschodniej. Potwierdzają to przychody naszych spółek w tej części Europy, gdzie wzrosty są dwucyfrowe i sięgają ponad 60%” – powiedział Adam Rudowski, prezes zarządu Veracomp.

Wśród obszarów o największej dynamice wzrostu sprzedaży w Polsce znalazły się rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT, komercyjnego open source, a także infrastruktury wideokonferencyjnej i audiowizualnej. Veracomp prognozuje, że w bieżącym roku największe zainteresowanie skupi się głównie na ofercie rozwiązań umożliwiających dostosowanie infrastruktury IT do wymogów RODO – przede wszystkim na bezpieczeństwie teleinformatycznym. Oprócz tego duży popyt będzie na oprogramowanie open source, systemy usprawniające komunikację w firmach (wideokonferencje), rozwiązania Big Data i audiowizualne.

Przeczytaj również
IFS notuje dwucyfrowy wzrost przychodów trzeci rok z rzędu
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.