Zmiany kadrowe

Rafał Kupis IoT & Analytics Business Development Managerem w TechData Polska

Tech Data poinformowała o powierzeniu stanowiska IoT & Analytics Business Development Managera Rafałowi Kupisowi, który do zespołu dołączył bogaty w wieloletnie doświadczenie w obszarze przetwarzania danych, z naciskiem na zawansowaną analitykę biznesową.

Rafał Kupis IoT & Analytics Business Development Managerem w TechData Polska

Obszar ten, coraz częściej uzupełniany przez sztuczną inteligencję i techniki uczenia maszynowego, usilnie wkracza w każdą sferę ludzkiego życia wzbudzając stały wzrost zainteresowania przedsiębiorstw i tym samym partnerów biznesowych. Poprzez wyszukiwanie nowych synergii w ramach stale rozszerzającego się portfolio Tech Data oraz edukację tak wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy, Rafał Kupis chce zbudować długoterminowe, obustronnie wartościowe relacje z partnerami biznesowymi.

Rafał Kupis posiada 20-letnie doświadczenie w branży IT, zarówno w sprzedaży jak i w marketingu. Przed przyjściem do Tech Data pracował m.in. w IBM, Oracle i Qlik, gdzie poruszając się w obszarze analityki, zajmował się m.in. narzędziami Hyperion HFM i Essbase, Oracle BI, Cognos, SPSS, a wcześniej Siebel czy Oracle EBS. Swoją karierę rozpoczął w 1998 roku w firmie Hogart, jako Key Account Manager.
Mariusz Ziółkowski, Country General Manager, Tech Data, Polska, komentuje: „Obecność Rafała Kupisa w lokalnym zespole Tech Data to dowód na silne inwestycje w obszary IoT i analityki. Cieszę się, że wszyscy możemy korzystać z jego wiedzy. Dla nas to ogromna przyjemność współpracować z tej klasy doświadczonym ekspertem.”

Rafał Kupis swoją wiedzę teoretyczną zdobył w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie studiował Metody ilościowe i Systemy informacyjne. Stara się ją jednak stale uzupełniać poprzez praktyczne stosowanie i uporczywe śledzenie bieżących trendów IT.

Rafał Kupis prywatnie interesuje się dźwiękiem wszelkiej maści, kinem (jak sam mówi tym dobrym i tym mniej dobrym) oraz czytaniem już raz przeczytanych książek. Nieprzespane noce spędza na odkrywaniu i analizie informacji ukrytych w pęczniejących w zastraszającym tempie zbiorach danych. Poza tym uwielbia uczyć się maszynowo i automatyzować każdy proces, z którego przepływu, dzięki takiej robotyzacji może wyeliminować konieczność własnego udziału.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *