Branża ITAplikacjeRynek

SAP kupi amerykański fintech Taulia, rozwinie funkcje wspierające finansowanie łańcuchów dostaw

Przedstawiciele SAP poinformowali o osiągnięciu porozumienia w sprawie zakupu pakietu większościowego amerykańskiej spółki Taulia. Transakcja ma pozwolić na wzmocnienie rozwiązań SAP w obszarze wsparcia dla finansowania złożonych łańcuchów dostaw i zarządzania kapitałem obrotowym. Inwestycja ma także wzmocnić potencjał SAP w obszarze usług B2B świadczonych w światach wirtualnych, jak Metaverse.

SAP kupi amerykański fintech Taulia, rozwinie funkcje wspierające finansowanie łańcuchów dostaw

Taulia specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach wspierających obsługę usług finansowych, które pozwalają przyspieszyć przepływy pieniężne w złożonych środowiskach biznesowych, w szczególności w kontekście finansowania łańcuchów dostaw. Takie rozwiązania mają w szczególności sprawdzać się w nowych, zmienionych m.in. wskutek pandemii COVID-19 realiach światowej gospodarki i rosnących zaburzeń w globalnych procesach logistycznych. Oferowane przez amerykańską spółkę rozwiązania mają znajdować zastosowanie także w dynamicznie rozwijającym się segmencie wirtualnych usług B2B. “Nasi partnerzy oczekują od nas wsparcia w obszarze metaverse, ponieważ otwiera on szereg nowych, interesujących scenariuszy współpracy B2B, choćby w obszarze edukacji, czy handlu” – mówi, cytowany przez agencję Reuters, Christian Klein, dyrektor generalny SAP. Zapowiada on również, że firma SAP jest otwarta na kolejne tego typu przejęcia, o ile pozwolą one uzupełnić dotychczasową ofertę niemieckiego dostawcy.

Szczegółowe plany dotyczące integracji rozwiązań firmy Taulia w ofercie SAP mają zostać ogłoszone niebawem. Wartości transakcji nie ujawniono.

Co ciekawe, członkiem rady dyrektorów firmy Taulia jest Léo Apotheker, który w przeszłości piastował m.in. stanowisko dyrektora generalnego SAP. Jak wynika z informacji agencji Reuters, firmy SAP i Taulia mają także szereg wspólnych klientów, w tym koncerny, takie jak: Airbus, Nissan i AstraZeneca.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *