Branża ITRynek

Siemens kończy działalność w Rosji

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę przedstawiciele koncernu poinformowali o opuszczeniu rosyjskiego rynku. Firma rozpoczęła postępowanie mające na celu likwidację działalności przemysłowej w tym kraju.

Siemens kończy działalność w Rosji
Źródło: Siemens

Po wybuchu wojny koncern Siemens wstrzymał wszelkie nowe przedsięwzięcia i międzynarodowe dostawy do Rosji oraz Białorusi. Obecne podjęta została decyzja o likwidacji ulokowanych w Rosji zakładów produkcyjnych. „Potępiamy wojnę na Ukrainie i podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu uporządkowanego procesu likwidacji naszej przemysłowej działalności biznesowej w Rosji. Nie była to łatwa decyzja, biorąc pod uwagę nasz obowiązek dbałości o pracowników i długotrwałe relacje z klientami na rynku, na którym działamy od prawie 170 lat. Oceniamy wpływ tej decyzji na naszych pracowników i nadal będziemy ich wspierać w miarę naszych możliwości. Jednocześnie zapewniamy pomoc humanitarną naszym kolegom i mieszkańcom Ukrainy oraz wspieramy społeczność międzynarodową w dążeniu do pokoju” – powiedział Roland Busch, Prezes i Dyrektor Generalny Siemens AG.

Przedstawiciele koncernu zapewnili, że firma będzie zarządzać procesem likwidacji swojej działalności w sposób uporządkowany i zgodny z obowiązującymi regulacjami oraz sankcjami międzynarodowymi.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *