StartupyRynek

StartSmart CEE zaprasza startupy do nowej edycji programu akceleracyjnego

StartSmart CEE, do niedawna MIT Enterprise Forum CEE, rusza z nową edycją programu akceleracyjnego. Dla startupów technologicznych z Polski i regionu to szansa na rozwój, dostęp do wiedzy specjalistów, szkoleń, mentoringu oraz globalnej sieci kontaktów. Rejestracja właśnie się rozpoczęła i potrwa do 9 października 2023 roku.

StartSmart CEE zaprasza startupy do nowej edycji programu akceleracyjnego

Celem StartSmart CEE jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w Europie Środkowo-Wschodniej i budowanie ekosystemu innowacji, w którym będą powstawać i rozwijać się startupy. Jedną z metod wsparcia jest właśnie program akceleracyjny, który odbędzie się już po raz piętnasty.

Najnowsza edycja akceleratora StartSmart CEE skierowana jest do start-upów technologicznych, działających w obszarach BioTech, Enterprise Software, Food & Agritech, Energy Efficiency & Environmental Sustainability, Customer Engagement, Retail Tech oraz New Recyclable Materials. Rejestracji można dokonać do 9 października poprzez formularz aplikacyjny dostępny na stronie www.startsmartcee.org. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych do 25 start-upów, które wejdą do finałowego etapu.

Najlepszy ze start-upów zostanie nagrodzony bezpłatnym udziałem w Berlin Bootcamp organizowanym przez StartSmart CEE. To trwające tydzień wydarzenie, którego celem jest pomoc w wejściu na rynek niemiecki poprzez zdobycie wiedzy, połączenie z lokalnymi instytucjami przedsiębiorcami i inwestorami. “Mając rosnące przychody, nie trzeba szukać finansowania. Nasza misja to pomoc w przyspieszeniu wzrostu i umożliwienie innowacyjnym firmom osiągnięcia globalnego sukcesu” – mówi Łukasz Owczarek, Head of Growth StartSmart CEE.

Wraz ze zmianą nazwy, organizacja dołączyła do sieci MIT Open Learning i MIT Jameel World Education Lab (J-WEL). To rozszerzenie dotychczasowej współpracy polskiego oddziału w strukturach uczelni uchodzącej za kolebkę amerykańskiej innowacyjnej przedsiębiorczości. “Partnerstwo z renomowanym podmiotem jakim jest MIT poprzez J-WEL, otwiera drzwi do globalnych sieci ekspertów, najnowszych badań oraz innowacyjnych metod edukacji. To unikalna okazja dla polskich przedsiębiorstw, by stać się częścią globalnej społeczności innowatorów” – dodaje Łukasz Owczarek.

Dwie ścieżki akceleracji

Od poprzedniej edycji program jest realizowany w dwóch niezależnych ścieżkach #ReThink Cohort oraz #PilotReady Cohort, które będą odpowiednio adresowane do poziomu rozwoju startupów. Pierwsza z nich zapewnia odpowiednią edukację biznesową i kompleksowy mentoring dla startupów na wcześniejszej fazie rozwoju (MVP) tak by przygotować produkt do szybszego wejścia na rynek, uzupełnić braki kompetencji biznesowych w zespole oraz przygotować startup do pracy z klientami (korporacjami).

Ścieżka #PilotReady Cohort jest z kolei przygotowana z myślą o startupach na tzw. growth stage, które poszukują klientów i chcą się skalować na nowych rynkach. W jej ramach młodzi przedsiębiorcy otrzymują dedykowany mentoring i udział w wybranych warsztatach oraz pracują bezpośrednio z partnerami korporacyjnymi programu nad Proof of Concept, który ma doprowadzić do komercyjnej współpracy.

Akcelerator StartSmart CEE to jedna z największych tego typu inicjatyw w tej części Europy. Do tej pory zgłosiło się do niego ponad 3000 startupów z 50 państw, a przeszło 300 uzyskało wsparcie. Wśród najbardziej rozpoznawalnych startupów, które wzięły udział we wcześniejszych edycjach są m. in.: Telemedico, Hashiona, Genomtec, Zowie, StethoMe, Lerta, Plantalux, WorkAI, PlanetHeroes, Symmetrical AI.

W inicjatywę zaangażowało się ponad 220 mentorów i ekspertów, a także 300 funduszy inwestycyjnych i aniołów biznesu oraz ponad 50 partnerów korporacyjnych. W tej edycji startupy otrzymają szansę na pilotażowe i komercyjne wdrożenia w takich firmach partnerskich jak Novartis i Piątnica, a partnerami merytorycznymi są Kancelaria EU Patent, Hasik Rheims i Partnerzy, HR Hints, Kingmakers oraz TaxLab.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *