PracaStartupyRynek

Startup Billetero będzie rozwijać się w Polsce

Billetero czyli wirtualny portfel wykorzystujący technologię blockchain to nowy, bezpieczny i prosty sposób do zarządzania cyfrowymi aktywami. Twórcy startupu postanowili wybrać Polskę jako optymalne miejsce w Europie do prowadzenia swojego biznesu.

Startup Billetero będzie rozwijać się w Polsce

U podstaw Billetero leży idea uproszczenia interakcji użytkowników z kryptowalutami poprzez narzędzia, które są zrozumiałe zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników. Niezależnie od poziomu doświadczenia użytkownika, Billetero z założenia chce uczynić proces kupna, wymiany i przechowywania tokenów prostym i bezstresowym.

 “Od samego początku naszym celem było stworzenie produktu, który uczyniłby świat kryptowalut dostępnym dla każdego. Nasza misja to nie tylko ułatwienie wejścia do tego świata, ale również zapewnienie narzędzi, które pozwolą naszym użytkownikom w pełni wykorzystać jego możliwości, zachowując przy tym pełną prywatność i bezpieczeństwo” – powiedział Jacques Frisch, współzałożyciel Billetero, a zarazem były dyrektor cyfrowego marketingu w Glovo.

Aplikacja działa jako samodzielny, zdecentralizowany produkt, nie przechowuje danych osobowych użytkowników, ani nie ma dostępu do ich środków. To podejście gwarantuje, że użytkownicy mają pełną kontrolę nad swoimi aktywami i danymi.

Dobry czas dla kryptowalut?

Decyzja założycieli o rozwoju w naszym kraju nie jest przypadkowa. Polska od lat uważana jest za idealną „piaskownicę” do wprowadzania i testowania usług finansowych. Polskie FinTechy dynamicznie rosną, a ich doświadczenia przenoszone są na pozostałe europejskie i globalne rynki. Co więcej, nadchodzące zmniejszenie podaży wirtualnej waluty Bitcoin, które nastąpi na przełomie kwietnia i maja 2024 roku, zachęca inwestorów do transferu części swoich środków w formie kryptowalut.

Przeczytaj również
Hardis Group otwiera oddział w Polsce

Przyglądając się wahaniom rynkowym i skandalowi FTX, można stwierdzić, że ostatnie 12 miesięcy były wyzwaniem dla reputacji kryptowalut. Bitcoinowi pozostało nieco ponad sześć miesięcy do halvingu, czyli momentu, w którym “górnicy” mają obniżane nagrody uzyskane za blok. Fakt ten stabilizuje wskaźniki inflacji i ponownie budzi nadzieję inwestorów na dobry czas dla kryptowalut. Widać to między innymi po przeniesieniu środków inwestorów na przestrzeni ostatniego roku właśnie w kryptowaluty. Analizy pokazują wyraźny trend wzrostowy dla Bitcoina, który od lat jest kluczową alternatywą dla lokalnych walut na rynkach latynoamerykańskich i afrykańskich, informują specjaliści.

Innowacje są również coraz częściej finansowane przy pomocy walut cyfrowych. W dodatku inwestorzy dostrzegają wysoką wartość kryptowalut jako aktywa inwestycyjne. Zwiększa to zainteresowanie narzędziami do wymiany i bezpiecznego przechowywania aktywów cyfrowych. Na to właśnie liczą twórcy Billetero, tworząc wirtualny portfel, który nie przechowuje żadnych danych na serwerach. Platforma dostępna jest zarówno na Androida, jak i iOS.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *