BranżaRynek

System ERP sposobem na usprawnienie złożonego łańcucha dostaw kawy

Löfbergs, jedna z największych palarni kawy w krajach nordyckich, zdecydowała się na wdrożenie zintegrowanego rozwiązania klasy ERP. Projekt realizowany w oparciu o system IFS Applications ma na celu m.in. skrócenie czasu wprowadzania na rynek nowych produktów, a także – zapewnienie przejrzystości procesów biznesowych w obliczu rosnącego stopnia ich złożoności.

System ERP sposobem na usprawnienie złożonego łańcucha dostaw kawy

Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy dostępnych ofert firma Löfbergs wybrała system IFS Applications — jego zadaniem będzie ujednolicenie kluczowych procesów firmy, utworzenie pojedynczego łańcucha dostaw obsługującego wszystkie jednostki biznesowe, a wszystko to przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności i przejrzystości procesów. Firma IFS dostarczy firmie Löfbergs rozwiązanie ERP, które będzie również obsługiwało funkcje analityki predykcyjnej i zarządzało procesami w sposób cyfrowy i w pełni zautomatyzowany.

„Potrzebowaliśmy globalnego rozwiązania ERP zorientowanego na obsługę procesów związanych z produkcją w branży spożywczej oraz z zarządzaniem serwisem. Rozwiązanie firmy IFS zintegruje wszystkie nasze kluczowe procesy powiązane z rozwojem produktów i zapewni nam lepszy wgląd w prowadzone przez nas działania i funkcjonowanie naszych zakładów. Zwiększy to szybkość wprowadzania na rynek naszych wysokiej jakości produktów” — powiedział Lars Appelqvist, prezes firmy Löfbergs.

System IFS Applications zastąpi kilka starszych rozwiązań, w tym rozwiązania firmy Microsoft oraz Infor, i będzie obsługiwać procesy związane z finansami, produkcją, łańcuchem dostaw, zaopatrzeniem, rozwojem produktów, zrównoważonym rozwojem, zarządzaniem jakością i serwisem w terenie. Rozwiązanie ERP firmy IFS będzie stanowić platformę cyfryzacji i automatyzacji procesów, umożliwiając firmie Löfbergs tworzenie i rozwijanie nowych, przyszłościowych modeli biznesowych. Wdrożenie obejmie około 250 użytkowników w 9 krajach (w tym trzy zakłady produkcyjne): w Szwecji, Norwegii, Danii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Kanadzie, Estonii, na Łotwie i Litwie.

Przeczytaj również
Evolution otworzy w 2022 roku centrum inżynieryjne w Warszawie - rekrutacja już trwa

Glenn Arnesen — prezes IFS Scandinavia — dodał: „Bardzo się cieszymy, mogąc zapewnić firmie Löfbergs lepszy wgląd w prowadzone działania biznesowe. System IFS Applications jest doskonałym rozwiązaniem dla firm z branży spożywczej i sektora sprzedaży hurtowej dzięki swojemu dopasowaniu do specyfiki branży i pełnemu wglądowi w działania przedsiębiorstwa prowadzone na poziomie lokalnym i globalnym”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.