Rynek

TenderHut SA planuje debiut na NewConnect jeszcze w I kwartale 2021 roku

Składając dokument informacyjny na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, spółka TenderHut SA rozpoczęła formalną procedurę wprowadzenia akcji do Alternatywnego Systemu Obrotu. Firma planuje wejść na rynek NewConnect w I kwartale tego roku. Przygotowanie dokumentu wspierał Dom Maklerski INC SA.

TenderHut SA planuje debiut na NewConnect jeszcze w I kwartale 2021 roku

Najważniejsze informacje

  • TenderHut planuje wejść na rynek NewConnect w I kwartale tego roku.
  • Spółka rozwija obecnie trzy linie biznesowe: outsourcing usług IT, transformacja cyfrowa procesów laboratoryjnych oraz venture building.
  • Nadrzędnym celem Grupy, jeszcze na ten rok, jest wejście na główny parkiet warszawskiej GPW.

Do wejścia na giełdę i stania się spółką publiczną firma TenderHut SA przygotowywała się od wielu lat. Droga ta poprzedzona była wieloma analizami, podkreślają przedstawiciele spółki.

„Jesteśmy wdzięczni naszym doradcom z PwC oraz L2 Partners za cenne rady w całym procesie analizy europejskich parkietów, DM INC za profesjonalne wsparcie, oraz GPW za przekonanie nas do ostatecznego wyboru warszawskiego parkietu. Mam nadzieję, że weryfikacja dokumentu informacyjnego przez GPW przebiegnie sprawnie i wejdziemy na NewConnect jeszcze w pierwszym kwartale tego roku” – powiedział Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut SA.

Jak informują przedstawiciele Grupy, obecnie rozwija ona trzy linie biznesowe: outsourcing usług IT (SoftwareHut, ExtraHut, ProtectHut, LegalHut), transformacja cyfrowa procesów laboratoryjnych (Solution4Labs, Holo4Labs) oraz venture building (polski VenturesHut, szwedzki Nordic Tech House) nadzorujący rozwój spółek produktowych takich jak: Zonifero – tworzące rozwiązania Work-Tech, Holo4Med – zajmujące się wykorzystaniem Mixed Reality w medycynie, Grow Uperion – platforma grywalizacyjna motywująca pracowników.

Niezależnie od założeń związanych z organicznym wzrostem Grupa planuje również rozwój przez połączenia na rynku polskim oraz akwizycje na rynkach Europy Zachodniej czy Ameryk Północnej i Południowej. „Naszym celem strategicznym jest stworzenie grupy informatycznej zdolnej świadczyć usługi w trybie “follow-the-sun”. Kluczowym elementem tego planu jest dostępność zespołów developerskich we wszystkich strefach czasowych. Pandemia COVID-19 spowodowała, że nasze zagraniczne procesy M&A zostały zamrożone, ale nie zaniechane. Mamy nadzieję, że obecność na rynkach kapitałowych wzmocni naszą transparentność, wiarygodność i rozpoznawalność, co pozwoli nam z przytupem wrócić na rynek transakcyjny” – stwierdził Robert Strzelecki.

Przedstawiciele spółki liczą także na aktywną współpracę z instytucjami oferującymi wsparcie wspomnianych inicjatyw, m.in. z Funduszem Ekspansji Zagranicznej PFR.

Jednak nadrzędnym celem Grupy, jeszcze na ten rok, jest wejście na główny parkiet warszawskiej GPW. „Wejście na NewConnect to dla nas okres przejściowy. Będziemy się starać, aby jeszcze w tym roku wprowadzić akcje TenderHut na główny parkiet. Debiut na głównym parkiecie GPW prawdopodobnie połączymy wówczas z ofertą publiczną” – podsumował Robert Strzelecki.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *