Zmiany kadrowe

Piotr Bieńko prezesem zarządu SoftwareHut

Stanowisko objął z początkiem marca. Jako nowy prezes zarządu SoftwareHut zapowiada m.in. poszerzenie grupy klientów spółki. Równolegle, funkcję członków zarządu SoftwareHut objęli: Mateusz Andrzejewski i Marcin Bartoszuk.

Piotr Bieńko prezesem zarządu SoftwareHut

Zmiana zarządu SoftwareHut stanowi kolejny etap rozwoju, największej pod kątem zatrudnienia spółki należącej do, notowanej na GPW, Grupy TenderHut. Piotr Bieńko przejmuje bowiem zarządzanie spółką SoftwareHut z rąk Roberta Strzeleckiego i Thomasa Birka, którzy do końca lutego br. kierowali działalnością SoftwareHut. “Mam nadzieję, że SoftwareHut rosnąc w siłę wypłynie teraz na nieeksploatowane przez nas jeszcze wody. Jestem przekonany, że z właściwymi ludźmi na pokładzie, otwieramy nowy rozdział w historii spółki. Życzę wszystkim powodzenia i odnalezienia satysfakcji w ich rolach” – podkreśla Robert Strzelecki, założyciel i prezes zarządu TenderHut. Wedle zapowiedzi Robert Strzelecki jako prezes zarządu Grupy TenderHut będzie nadal wspierał sprzedaż wszystkich spółek zależnych. Będzie też zaangażowany w zapewnienie jak najszerszej komplementarności spółek z grupy.

“Prowadzenie tak dynamicznie rosnącej firmy, jaką jest SoftwareHut, to ogromne wyzwanie i ekscytująca przygoda. Wierzę, że wspólnie z zespołem istotnie poszerzymy portfel klientów spółki” – podkreśla Piotr Bieńko, prezes zarządu firmy SoftwareHut.

Piotr Bieńko jest związany z Grupą TenderHut od 2021 roku. Przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję dyrektora operacyjnego TenderHut. Ma 30-letnie doświadczenie w budowaniu organizacji opartych na danych, analizie, identyfikacji i realizacji synergii w przedsiębiorstwach. Jest także specjalistą od cyberbezpieczeństwa. Od ponad dekady jest także związany z firmą Codemedia. W latach 2002 – 2009 pracował w domach mediowych Universal McCann, MPG i Starcom. Karierę zawodową rozpoczynał w Telewizji Polskiej.

Piotra Bieńko w kierowaniu spółką SoftwareHut wspierać będą członkowie zarządu: Mateusz Andrzejewski, w roli dyrektora ds. innowacji i technologii (CITO) oraz Marcin Bartoszuk kontynuujący dotychczasową pracę dyrektora operacyjnego (COO) spółki.

Mateusz Andrzejewski w 2015 roku był jednym z założycieli SoftwareHut. Po krótkiej nieobecności wrócił do grupy TenderHut, by wspierać rozwój jej startupów. Obecnie zajmie się działaniami z zakresu budowania marki SoftwareHut, a także opieką nad zespołem programistów, pracą nad innowacjami technologicznymi i strategią marketingową spółki. Z kolei Marcin Bartoszuk z SoftwareHut jest związany od ponad 6 lat. Początkowo odpowiadał za rozwój biznesu spółki, a następnie pełnił rolę CTO. Z początkiem 2022 roku objął zaś stanowisko dyrektora operacyjnego (COO) SoftwareHut.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *