InfrastrukturaPolecane tematy

Thermoking ma świeże podejście do logistyki i zarządzania urządzeniami mobilnymi dzięki baramundi

Promocja

W obliczu konieczności uproszczenia procesów IT związanych z funkcjonowaniem wysoce rozproszonej i mobilnej organizacji niemiecki dostawca usług przewozu towarów mrożonych, a także serwisu urządzeń do transportu chłodniczego wdrożył platformę baramundi Management Suite. Nowe rozwiązanie ułatwiło m.in. działania związane z inwentaryzacją, aktualizacją oraz zapewnieniem bezpieczeństwa różnego rodzaju urządzeń przenośnych wykorzystywanych przez zespół liczący niemal 150 osób.

Thermoking ma świeże podejście do logistyki i zarządzania urządzeniami mobilnymi dzięki baramundi
Źródło: Transport-Kälte-Vertrieb GmbH

Firma Transport-Kälte-Vertrieb GmbH (tkv), znana również jako Thermoking Süd, została założona w 1971 roku. Z początku była małym dystrybutorem mrożonek. W ciągu ostatnich 50 lat firma stała się ekspertem z zakresu logistyki, a także konserwacji urządzeń do transportu chłodniczego. Dzięki Thermoking spedytorzy mogą bezpiecznie i bez przeszkód dostarczać do miejsca przeznaczenia nie tylko mrożonki, ale również kluczowe produkty z branży farmaceutycznej i medycznej. Oprócz dwóch głównych lokalizacji w Ulm i Norymberdze, tkv posiada 20 mobilnych jednostek serwisowych, które działają na terenie południowych Niemiec. Są odpowiedzialne za konserwację i naprawę maszyn oraz systemów chłodniczych. Obecnie tkv zatrudnia do tego celu ok. 140 osób.

Thermoking ma świeże podejście do logistyki i zarządzania urządzeniami mobilnymi dzięki baramundi Thermoking ma świeże podejście do logistyki i zarządzania urządzeniami mobilnymi dzięki baramundi

Infrastruktura IT eksperta z zakresu techniki chłodniczej

Za infrastrukturę informatyczną firmy tkv odpowiada kierownik operacyjny IT Uwe Müller, wraz z dwoma współpracownikami z zespołu. Razem zarządzają ponad 100 urządzeniami w obu lokalizacjach. 40 z nich to tak zwane mobilne urządzenia serwisowe klienta, które służą do konserwacji. W siedzibie głównej w Ulm i w zakładzie w Norymberdze najczęściej używane są serwery HP i laptopy Dell. Pracownicy mobilni mają dostęp do serwerów poprzez Citrix. Złożony krajobraz IT dopełnia środowisko wirtualne oparte na technologii HyperV.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wykorzystania oprogramowania baramundi Management Suite na potrzeby usprawnienia kluczowych procesów biznesowych w firmie tkv odwiedź stronę internetową firmy baramundi.

Wyzwania życia codziennego dla IT

Ze względu na duży udział personelu świadczącego usługi mobilne, uwaga działu IT skupia się głównie na zarządzaniu urządzeniami przenośnymi. Środowisko pracy wielu osób, zwłaszcza tych zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin, zbliżone jest do domowego biura. Obecnie towarzyszy temu przejście z infrastruktury lokalnej do środowiska chmurowego. „Jest to dla nas bardzo ważne, aby nasi pracownicy zawsze mieli dostęp do wymaganych zasobów lokalnych na dyskach sieciowych” – mówi Müller, wyjaśniając na czym polegają szczególne wyzwania tego projektu. „Duża liczba punktów końcowych, zwłaszcza smartfonów i tabletów, okazała się problematyczna w kontekście zapewnienia im aktualizacji i bezpieczeństwa. Dlatego pilnie potrzebowaliśmy niezawodnego systemu do zarządzania urządzeniami mobilnymi” – powiedział Müller.

baramundi – dobry stosunek ceny do jakości

W poszukiwaniu odpowiedniego systemu, dział IT tkv dokładnie sprawdził oferty różnych dostawców systemów MDM. „Po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o baramundi dzięki rekomendacji. Głównymi powodami wyboru baramundi były: przyjazny interfejs użytkownika, duża dostępność, doskonały stosunek ceny do jakości oraz dobry serwis i obsługa sprzedaży” – powiedział Müller.

Szybkie wdrożenie i szkolenie

„Kiedy w połowie 2019 roku zaczęliśmy wprowadzać baramundi Mobile Device Management, cały system był gotowy do pracy w ciągu tygodnia. Już miesiąc później zapoznaliśmy się z rozwiązaniem i mogliśmy z niego korzystać w pełnym zakresie” – mówi Müller. „To, z czym musieliśmy się zmagać w większości przypadków, to urządzenia Apple iOS zakupione w programie VPP lub zarejestrowane w programie DEP. Ale dzięki wsparciu baramundi udało nam się szybko pokonać wszystkie przeszkody. Teraz dokonujemy rzetelnych inwentaryzacji i zarządzamy naszymi urządzeniami z systemem iOS za pomocą rozwiązania baramundi. Dzięki temu zaoszczędziliśmy sporo czasu potrzebnego do uruchamiania i zarządzania naszymi iPadami i iPhone’ami. Dystrybucja i aktualizacja aplikacji używanych w codziennej pracy jest teraz przejrzysta i o wiele bardziej niezawodna. Oznacza to dla nas znaczny wzrost wydajności pracy w dziale IT” – powiedział Müller.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwiązania baramundi. Przejście na system MDM firmy baramundi przyczyniło się do tego, że mamy więcej czasu niezbędnego do realizacji ważnych projektów, takich jak migracja do chmury Azure” – podsumował Müller.

Szczegółowe informacje dotyczące przesłanek przemawiających za wdrożeniem rozwiązania badamundi w firmie Transport-Kälte-Vertrieb GmbH, a także przebiegu wdrożenia oraz osiągniętych korzyści biznesowych są dostępne w szerszym podsumowaniu, które można pobrać ze strony internetowej firmy baramundi.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *