PracaPolecane tematy

TomTom otwiera biuro w Poznaniu – zatrudni ponad 100 specjalistów IT

Programiści i inżynierowie zatrudnieni w poznańskim biurze będą zaangażowani m.in. rozwój technologii związaniem z pozyskiwaniem danych z sensorów i urządzeń stanowiących część Internetu Rzeczy, a także w tworzenie cyfrowych map oraz rozwiązań geolokalizacyjnych firmy TomTom.

TomTom otwiera biuro w Poznaniu – zatrudni ponad 100 specjalistów IT

Do pracy w nowym oddziale firmy TomTom poszukiwani są m.in. programiści, architekci i inżynierowie DevOps, a także specjaliści w obszarach związanych z Internetem Rzeczy, uczeniem maszynowym i analityką, a także przetwarzaniem zbiorów Big Data. Według zapowiedzi poznański zespół będzie skupiał się m.in. na rozwiązaniach z zakresu pozyskiwania danych z różnego rodzaju czujników, a także interpretacji zgromadzonych w ten sposób danych. W Poznaniu rozwijany będzie też unikalny transakcyjny system produkcji nawigacyjnej bazy danych. “Poznańskie zespoły będą pracowały nad usługami geolokalizacyjnymi, systemami nawigacyjnymi oraz niektórymi kluczowymi komponentami wykorzystywanymi w pojazdach autonomicznych, takich jak RoadDNA oraz trójwymiarowe, nawigacyjne mapy HD. Posiadamy w tym obszarze szereg międzynarodowych patentów” – podkreśla Marcin Kmiecik, CTO działu Map w firmie TomTom.

Zgodnie z zapowiedziami rekrutacja pracowników do nowego biura TomTom już się rozpoczęła. “Chcemy zbudować kadrę składającą się z wysoko wykwalifikowanych osób o otwartych umysłach, potrafiących rozwiązywać zagadnienia wymagające kreatywności i dużego zaangażowania” – mówi Grzegorz Leopold, dyrektor biura TomTom w Poznaniu. “Pracujemy w modelu, w którym zespoły mają dużą autonomię co do rozwoju własnych produktów. Jesteśmy zainspirowani tematyką i skalą platformy mapowej, którą współtworzymy. Również tym, że jest to produkt globalny, z którego korzystają światowi giganci” – dodaje.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *