RynekPolecane tematy

Trwa rekrutacja do konkursu dla innowatorów – SingularityU Poland Global Impact Challenge 2019

Konkurs ma wyłonić wizjonerów, których innowacje mogą pomóc w rozwiązaniu największych wyzwań cywilizacyjnych, jak: głód, choroby, globalne ocieplenie czy zanieczyszczenie środowiska. Nagrodą w organizowanym przez Fundację Digital University konkursie jest udział w Global Startup Program, kilkutygodniowym programie inkubacyjnym w Dolinie Krzemowej oraz zaproszenie do trzeciej edycji programu InCredibles. Rekrutacja trwa do 9 września.

Trwa rekrutacja do konkursu dla innowatorów – SingularityU Poland Global Impact Challenge 2019

Formuła konkursu Global Impact Challenge powstała w amerykańskim think tanku Singularity University. “Dla Singularity University ważny jest pomysł, który pomoże w pracy nad poprawą świata dzięki użyciu nowych technologii. Wartość mają te projekty, które przenoszą nas w nową erę. Jednak zwracamy też baczną uwagę na autorów projektów – skupiamy się na poszukiwaniu ludzi o dużym potencjale” – mówi Jowita Michalska, Prezes Fundacji Digital University, wyłącznego przedstawiciela Singularity University w Polsce.

Co ważne, w tegorocznej rywalizacja w ramach Poland Global Impact Challenge mogą wziąć udział także przedstawiciele startupów z innych krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej. “Ubiegłoroczna polska edycja Global Impact Challenge została ogłoszona najlepszym konkursem dla pasjonatów technologii spośród wszystkich 128 przeprowadzonych przez SU konkursów na całym świecie! Taka rekomendacja spowodowała, że postanowiliśmy w tym roku poszerzyć grono odbiorców konkursu o inne, poza Polską, kraje z rejonu Europy Środkowo-Wschodniej: Czechy, Słowację, Ukrainę, Austrię, Węgry, Estonię, Litwę, Łotwę, Rumunię i Bułgarię” – podkreśla Jowita Michalska.

Strategicznym partnerem konkursu jest Sebastian Kulczyk, prezes Kulczyk Investments i twórca Manta Ray Ventures, globalnego funduszu venture capital, inwestującego w innowacyjne firmy z sektora nowych technologii. “Współpraca z ludźmi, którzy tworzą przełomowe projekty technologiczne, zmieniają świat, jest jednym z najciekawszych doświadczeń w moim życiu” – podkreśla Sebastian Kulczyk. Jest on również twórcą programu mentoringowego InCredibles, do którego zapraszani są tegoroczni finaliści najbardziej prestiżowych konkursów startupowych w Polsce. Uczestnicy programu otrzymują możliwość udziału m.in. w odbywających się w londyńskim centrum Google for Startups sesjach z inwestorami, w europejskiej konferencji Slush, a także w warszawskiej konferencji Masters&Robots. Zaproszenie do aktualnej edycji programu InCredibles jest jedną nagród w konkursie SingularityU Poland Global Impact Challenge 2019. “Dla młodych innowatorów czy założycieli startupów to najlepszy program jaki istnieje i jednocześnie trampolina do zupełnie innego świata, wejście do globalnej sieci kontaktów” – zapewnia Jowita Michalska. Zeszłoroczną, polską edycję konkursu wygrały projekty skupiające się na upowszechnieniu analizy danych i walce z nowotworem mózgu.

Termin zgłoszeń do tegorocznego konkursu SingularityU Poland Global Impact Challenge 2019 upływa 9 września. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dotyczące warunków udziału dostępne są na stronie:
https://su.org/gic/poland-2019/.

Finał konkursu odbędzie się 7 października w warszawskim kampusie Google. Do udziału w finale zaproszonych zostanie maksymalnie 10 zespołów.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *