ProgramowanieRynekPolecane tematy

UNIT4 definiuje globalną strategię i inwestuje w Polsce

We wrocławskim oddziale UNIT4 powstać ma nawet kilkaset nowych miejsc pracy dla programistów i specjalistów biznesowych. Będą pracować nad rozwojem oprogramowania grupy kapitałowej, a także wspierać globalnych klientów UNIT4.

UNIT4 definiuje globalną strategię i inwestuje w Polsce

Przedstawiciele holenderskiej firmy podkreślają, że w minionym roku firma UNIT4 zanotowała rekordowy wzrost sprzedaży – zarówno w zakresie klasycznych licencji, jak i oprogramowania oferowanego w formie usługi. W 2014 roku przychody z rozwiązań UNIT4 w modelu SaaS przewyższyły dochody ze sprzedaży licencji bezterminowych.

W wybranych krajach powstaną też nearshoringowe centra usług biznesowych, których rolą będzie zwiększenie szybkości dostarczania usług UNIT4 dla klientów z całego świata.

Wedle zapowiedzi 2015 rok przyniesie dodatkowe, strategiczne działania ukierunkowane na dalsze wzmocnienie wzrostów i wykorzystanie potencjału rynku oprogramowania oferowanego w modelu usługowym. W realizacji tych planów pomóc ma rozbudowa globalnych struktur holenderskiej firmy. Wzmocnione zostaną struktury partnerskie, a także globalne centra badawczo-rozwojowe i ośrodki wsparcia dla klientów. W wybranych krajach powstaną też nearshoringowe centra usług biznesowych, których rolą będzie zwiększenie szybkości dostarczania usług UNIT4 dla klientów z całego świata. Wedle zapowiedzi zapowiadane zmiany przyczynią się do wzmocnienia ośrodków UNIT4 w Hiszpanii, Portugalii oraz w Polsce.

Plany zakładają, że w ciągu dwóch lat zatrudnienie we wrocławskim – zbudowanym m.in. w oparciu o struktury przejętej w 2010 roku firmy TETA – oddziale UNIT4 wzrośnie dwukrotnie. „Ta inwestycja to kolejny ważny krok, który pozwoli nam rozwijać i dostarczać możliwie najlepsze usługi i produkty. Cieszymy się, że została ulokowana właśnie we Wrocławiu – jednym z najbardziej innowacyjnych polskich miast, z którym jesteśmy silnie związani. To pokazuje jak mocno UNIT4 uwzględnia Polskę w swoich planach inwestycyjnych” – podkreśla Artur Sawicki, dyrektor zarządzający UNIT4 Polska. Rekrutacja pierwszej grupy pracowników już trwa. Obecnie poszukiwani są przede wszystkim inżynierowie, którzy będą zaangażowani w rozwój wspólnej platformy systemowej, która wzmocni rozwiązania UNIT4 o funkcjonalności społecznościowe, mechanizmy mobilne, a także rozwiązania analityczne i chmurowe.

Decyzja o rozwoju wrocławskich struktur firmy jest związana m.in. z wysoko ocenianym poziomem kompetencji polskich specjalistów. “Jakość polskiego rynku pracy, zwłaszcza kadr kształconych na wrocławskich uczelniach jest wysoka. Poza tym w Polsce jesteśmy obecni od 2010 roku, więc na tym rynku jest nam znacznie łatwiej działać niż w zupełnie nowym miejscu” – mówi Jose Duarte, dyrektor generalny UNIT4. Warto dodać, że Jose Duarte przed objęciem stanowiska dyrektora generalnego UNIT4 piastował m.in. wysokie stanowiska kierownicze w SAP, gdzie odpowiadał także za dział usług globalnych SAP – a obecnie zasiada w radzie nadzorczej utworzonej przez UNIT4 wspólnie z firmą Salesforce spółki rozwijającej platformę usługową FinancialForce.com.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *