Zmiany kadrowe

Vishal Sikka dołączy do rady dyrektorów Oracle

Do rady dyrektorów koncernu Oracle dołączył Vishal Sikka, w przeszłości zajmujący wysokie stanowiska kierownicze w firmach, takich jak Infosys i SAP. Ma on pomóc m.in. w dalszym rozwoju oferty rozwiązań Oracle, w tym infrastruktury chmurowej Oracle. W przeszłości Vishal Sikka odpowiadał m.in. za rozwój platformy SAP HANA.

Vishal Sikka dołączy do rady dyrektorów Oracle
Źródło: Infosys

„Vishal jest jednym z najlepszych na świecie specjalistów od sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Te technologie są obecnie fundamentalnymi elementami naszych rozwiązań Autonomous Infrastructure oraz Intelligent Applications. Doświadczenie i wiedza Vishala czynią z niego idealny nabytek dla Oracle, wierzymy, że jego wsparcie będzie niezwykle cenne dla firmy oraz klientów” – podkreśla Larry Ellison, dyrektor ds. technologii i prezes koncernu Oracle.

Vishal Sikka tłumaczy z kolei, że pracując z zespole Oracle będzie miał szansę zaangażować się w rozwój technologii, usług oraz rozwiązań o kluczowym znaczneniu dla wielu organizacji z całego świata. “Oracle jest dziś jednym z głównych dostawców, którzy oferują zarówno zestaw aplikacji dla użytkowników korporacyjnych, jak i bezpieczne rozwiązania infrastrukturalne w postaci zunifikowanego rozwiązania dostępnego w modelu chmury obliczeniowej. Unikalna pozycja Oracle pozwala firmie przecierać szlaki innowacji i rozwoju” – podkreśla. „Baza danych Oracle jest od lat krwiobiegiem każdej większej firmy i instytucji” – dodaje Vishal Sikka.

Warto dodać, że Vishal Sikka w latach 2002 – 2014 był związany z jednym z największych konkurentów Oracle. W SAP odpowiadał m.in. za rozwój silnika przetwarzania danych in-memory, a także wykorzystującej tą technologię platformy bazodanowego HANA. Wcześniej koordynował również prace rozwojowe w zakresie architektury oprogramowania SAP oraz infrastruktury niemieckiego koncernu. Od 2007 roku był też – pierwszym w historii firmy – dyrektorem ds. technologii SAP.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *