PracaBranżaProgramowanieRynekPolecane tematy

W Warszawie powstanie centrum rozwojowe oprogramowania Sage

W Polsce powstanie nowe centrum rozwojowe firmy Sage. Pracę w nim znajdzie 250 specjalistów w zakresie tworzenia oprogramowania. Będą oni pracować m.in. nad rozwojem rozwiązań należących do globalnej oferty firmy Sage. Szczególny nacisk ma zostać położony na wykorzystanie technologii chmurowych. W Warszawie zlokalizowany będzie też zatrudniający 50 osób zespół odpowiedzialny za utrzymanie systemów IT wykorzystywanych w Grupie Sage.

W Warszawie powstanie centrum rozwojowe oprogramowania Sage

Warszawskie centrum będzie szóstym ośrodkiem rozwojowym Sage na świecie. Pozostałe centra są zlokalizowane w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii oraz w RPA. „Na decyzję o stworzeniu nowego centrum rozwojowego w Polsce wpłynęły wysokie kompetencje polskich specjalistów, dostępność niezbędnej infrastruktury, a także zaplecze akademickie kształcące specjalistów w nowych obszarach IT” – mówi Stephen Kelly, dyrektor generalny firmy Sage. Według niego uruchomienie ośrodka rozwojowego w Polsce jest inwestycją długoterminową o charakterze strategicznym, zaś o pozycji kompetencyjnej naszego kraju nie decydują już kryteria kosztowe.

Nowy ośrodek będzie specjalizował się w technologiach chmurowych. „Jestem dumny z tej inwestycji, bo pokazuje ona, że jako polski oddział Sage nie tylko odnosimy sukcesy na rynku lokalnym, ale równocześnie odgrywamy coraz ważniejszą rolę w globalnych strukturach firmy” – mówi Piotr Ciski, dyrektor generalny polskiego oddziału Sage. „Będziemy też mieli okazję, aby sprowadzić pewne globalne rozwiązania na polski rynek” – dodaje.

Poszukiwani są programiści ze znajomością języków i rozwiązań, takich jak: Ruby on Rails/Sinatra, JavaScript, RSpec, ReactJS, HTML5/CSS3, TypeScript oraz Node.js.

Przeczytaj również
Stabilny wzrost T-Mobile Polska w III kwartale 2020 roku

Początkowo zespół zatrudniony w warszawskim centrum rozwojowym będzie pracował nad rozwojem oprogramowania Sage X3 oraz Sage One. Zespół polskiego centrum rozwojowego dołączy tym samym do grona 450 programistów odpowiedzialnych za rozwój rozwiązań chmurowych Sage. Jednocześnie, przedstawiciele firmy Sage nie wykluczają, że nowy ośrodek zostanie dodatkowo rozbudowany. „Mamy ambicje, żeby przejąć odpowiedzialność również za inne rozwiązania. Jeśli uda nam się te ambicje spełnić, to będziemy otwarci na dalszy wzrost zatrudnienia w polskim centrum rozwojowym” – dodaje Piotr Ciski. Całkowita wartość inwestycji ma wynieść od 30 do 50 mln zł.

W Warszawie powstanie także centrum odpowiedzialne za utrzymanie systemów IT wykorzystywanych w Grupie Sage. Znajdzie w nim pracę ok. 50 osób. Zespół z tego ośrodka będzie współpracował w systemie dobowym z pracownikami analogicznego centrum zlokalizowanego w Stanach Zjednoczonych.

Rekrutacja pracowników do nowych centrów kompetencyjnych już się rozpoczęła. Przedstawiciele Sage zapewniają, że na potrzeby warszawskiego centrum rozwojowego poszukiwani są m.in. programiści ze znajomością języków i rozwiązań, takich jak: Ruby on Rails/Sinatra, JavaScript, RSpec, ReactJS, HTML5/CSS3, TypeScript oraz Node.js.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *