Rynek

Western Digital rozszerza portfolio rozwiązań flash

Podczas wirtualnej edycji Flash Memory Summit 2020, firma Western Digital zaprezentuje trzy nowe produkty, umożliwiające m.in. tworzenie zaawansowanych i przetwarzających ogromne ilości danych systemów działających na obrzeżach sieci oraz tworzenie wydajnych infrastruktur data center storage, bazujących na nowych dyskach ZNS SSD.

Western Digital rozszerza portfolio rozwiązań flash

Jak wskazują przedstawiciele amerykańskiego producenta, wspomniane nowości bazują na unikalnym i kompleksowym portfolio produktów HDD i flash Western Digital. I tak, w nowej rodzinie pojawiają się m.in. modele Ultrastar DC ZN540 ZNS NVMe SSD (pozwalający na projektowanie bardziej wydajnych systemów storage dla centrów danych, z wyjątkowo korzystnym współczynnikiem TCO), Western Digital IX SN530 Industrial SSD (stworzony z myślą o pracy w ekstremalnych warunkach, np. w zastosowaniach przemysłowych czy motoryzacyjnych) oraz 2TB WD Blue SN550 NVMe SSD, pozwalający na znaczne zwiększenie wydajności PC.

Szczegóły nowej oferty

Dysk Ultrastar DC ZN540 ZNS NVMe SSD wyposażono w zintegrowany wertykalnie, dwuportowy kontroler NVMe o wysokiej dostępności, oferujący pojemności od 8 TB w standardowym formacie U.2. Jak wskazują eksperci producenta, w porównaniu z tradycyjnymi SSD, nowy dysk zapewnia 4x wyższa wydajności i 2,5x wyższy współczynnik QoS, a także wyższą efektywność, wszechstronność oraz skalowalność – przy jednoczesnym obniżeniu współczynnika TCO w prywatnej i publicznej infrastrukturze chmurowej.

Z kolei nowy dysk Western Digital IX SN530 NVMe SSD to, jak zapewniają specjaliści producenta, idealne rozwiązanie do automatyki przemysłowej, transportu, zastosowań medycznych, militarnych, robotyki, dronów, sieci retail i innych, w których kluczowa jest odporność na trudne warunki pracy. Może on funkcjonować w temperaturach od -40°C do +85°C i oferuje współczynnik działania w wibracjach na poziomie 20G. Urządzenie umożliwia prędkość odczytu sięgającą 2,400 MB/s, a dostępne jest w formatach M.2 2230 oraz M.2 2280, oferując od 85 GB do 2TB pojemności. Produkty z serii IX SN530 TLC są już dostarczane do wybranych klientów. Wersje SLC pojawią się natomiast w styczniu 2021.

Ostatni z trójki, WD Blue SN550 NVMe SSD w wersji 2TB, to rozwiązanie NVMe dla projektantów grafiki, animatorów, producentów wideo czy programistów. Nowy dysk pozwala w zastosowaniach CAD czy post produkcji osiągnąć wydajność nawet czterokrotnie wyższą niż w przypadku najszybszych dysków SATA Western Digital – informują przedstawiciele firmy. WD Blue SN550 2TB jest już dostępny u wybranych partnerów Western Digital – w sklepach i e-sklepach, w ofercie resellerów oraz integratorów, a także w sklepie WD Store.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *