PracaRynek

Wrocławskie Center of Excellence firmy Infor zatrudni w tym roku ponad 100 specjalistów IT

Infor tworzy nowe zespoły wspierające cyfrową transformację klientów we wrocławskim Center of Excellence. W 2021 roku tamtejszy zespół ma się docelowo powiększyć o 110 osób, które będą pracować nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań, w tym m.in. wykorzystujących sztuczną inteligencję, big data czy machine learning. Centrum obchodzi też w tym roku swoje pięciolecie.

Wrocławskie Center of Excellence firmy Infor zatrudni w tym roku ponad 100 specjalistów IT

Jak informują przedstawiciele Infor, w wrocławskim centrum o 35 osób wzrośnie liczba osób związanych z tworzeniem produktu Infor Workforce Management (oprogramowanie do harmonogramowania pracy pracowników). Kolejnych 40 pracowników zostanie zatrudnionych do zespołów odpowiedzialnych za rozwój dwóch kluczowych systemów ERP firmy: Infor LN i Infor M3. Planowane jest również zwiększenie zatrudnienia w obszarze Infor Managed Services (rozszerzone wsparcie IT), a także specjalistycznych zespołów zajmujących się m.in. analityką biznesową, sztuczną inteligencją oraz big data (m.in. rozwiązania takie jak Infor Birst, Infor OS oraz Infor Coleman).

„Mamy ambitne plany, cały czas inwestujemy w najnowsze technologie i rozwijamy produkty w środowisku cloud. Te procesy będą wspierać pracownicy, których niebawem zatrudnimy w naszym Centrum we Wrocławiu” – mówi Artur Sawicki, dyrektor Center of Excellence, Infor.

Aplikować można m.in. na takie stanowiska jak: Business Analyst, HR/Payroll Administrator, Junior Payroll Specialist, Industry Insights Storyteller, Business Insight Analyst, Client Service Specialist, Eduction Project Manager, Sales Operations Analyst, Product Support Analyst, Operations Analyst Marketing, Production Scheduling Consultant czy Junior Automation Engineer.

Zaawansowana analityka z Infor Birst

Jednym z produktów rozwijanych we Wrocławiu jest Infor Birst – platforma Business Intelligence służąca do gromadzenia danych i prowadzenia analiz biznesowych. Dzięki zastosowaniu w tym rozwiązaniu automatyzacji i uczenia maszynowego przedsiębiorstwa mogą lepiej zrozumieć dane i dzięki temu szybko podejmować prawidłowe decyzje.  Analiza danych w tym produkcie prowadzona jest w oparciu o dane zgromadzone wyłącznie w chmurze. Pozwala to skrócić czas wdrożenia przy zwiększonej liczbie źródeł danych. Zespół zajmujący się we Wrocławiu produktem Infor Birst działa od roku i liczy obecnie 10 pracowników rozwijających produkt oraz 2 konsultantów, którzy prowadzą projekty w całej Europie. W 2021 roku powiększy się o kolejne 5 osób z wykształceniem i doświadczeniem w sektorze IT.

Sztuczna inteligencja na platformie technologicznej Infor OS

Od kwietnia 2020 we Wrocławiu rozwijana jest innowacyjna platforma sztucznej inteligencji Infor Coleman. Pracuje nad nią ośmioosobowy zespół deweloperski. Infor Coleman pozwala przedsiębiorstwom korzystać w codziennych zastosowaniach biznesowych z przetwarzania języka naturalnego, inteligentnej automatyzacji, uczenia maszynowego i obsługi głosowej. W najbliższym czasie do zespołu dołączy 6 osób, które będą rozwijać platformę Data Lake. Narzędzie to gromadzi wszystkie dane w firmie – niezależnie od tego, czy są generowane przez różne aplikacje, osoby czy infrastrukturę IoT – w jednym miejscu, w chmurze.

Lepsze Usability i User Experience produktów

We wrocławskim centrum od początku 2019 roku rozwijany jest także zespół projektantów Infor Design (wcześniej pod nazwą: Hook & Loop), który kompleksowo odpowiada za doświadczenie użytkownika (UX) produktów Infor. Również ten zespół powiększy się o kolejnych 7 osób, które skupią się głównie na projektowaniu funkcjonalności zwiększających użyteczność (usability) kluczowych systemów ERP: Infor LN i Infor M3.

Pięciolecie Center of Excellence we Wrocławiu

Otwarte w kwietniu 2016 roku Center of Excellence firmy Infor konsekwentnie rozszerza globalną obsługę kolejnych procesów, produktów i klientów firmy, zwiększając skalę działania oraz zatrudnienie. Zespół liczy obecnie 340 pracowników, w tym 70 pracowników rozwijających produkty. Do końca 2021 roku planowany jest wspomniany już wzrost do 450 zatrudnionych osób.

Wrocławskie Center of Excellence firmy Infor zatrudni w tym roku ponad 100 specjalistów IT

Jak podkreślają przedstawiciele Infor, przez ostatnie lata działalności Center of Excellence we Wrocławiu pracownicy zrealizowali z sukcesem wiele projektów. Rośnie ich renoma, zaufanie do ich wiedzy oraz poziom innowacyjności realizowanych projektów. Bardzo mocno rozwinęły się również usługi zdalne. Wiele zadań dla klientów w całej Europie realizowane są bezpośrednio z Polski. Infor aktywnie współpracuje także z wrocławskimi uczelniami, w tym z Politechniką Wrocławską i Uniwersytetem Ekonomicznym.

„Jestem niezwykle dumny, że udało nam się stworzyć organizację, która daje pracownikom możliwości rozwoju, pozwala na realizację ciekawych projektów, szanuje i wspiera różnorodność. A z drugiej strony jest dynamiczna, jest w niej energia bardziej charakterystyczna dla startupów, niż dużych firm. Rośniemy szybko, ale wciąż jesteśmy VIBRANT!” – podsumowuje Artur Sawicki.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *