Rynek

2 mld użytkowników smartfonów w 2016 roku

Prognozy firmy eMarketer zakładają, że za kilkanaście miesięcy w skali świata będzie aż 2 mld użytkowników urządzeń mobilnych typu smartphone. Dziś smartfony wykorzystuje 1,3 mld osób, w tym niecałe 13 mln to użytkownicy z Polski.

2 mld użytkowników smartfonów w 2016 roku

Według danych z grudnia br. w Polsce ze smartfonów korzysta ok. 12,7 mln osób. Za cztery lata liczba ta ma sięgnąć niemal 21 mln. Obecnie jednak w obrazującym ilość smartfonów użytkowanych w poszczególnych krajach zestawieniu firmy eMarketer Polska plasuje się na 24. pozycji. Według najbardziej aktualnych danych, pierwsze trzy miejsca zajmują kolejno: Chiny (519 mln użytkowników smartfonów), Stany Zjednoczone (165 mln) oraz Indie (123 mln). W pierwszej dziesiątce rankingu znalazły się też: Japonia, Rosja, Brazylia, Indonezja, Niemcy, Wielka Brytania oraz Korea Południowa.

Co ciekawe, analitycy firmy eMarketer prognozują, że już w przyszłym roku Rosja, wyprzedzając Japonię, stanie się czwartym co do wielkości rynkiem urządzeń klasy smartphone. Rok później Indie mają wyprzedzić Stany Zjednoczone. Z kolei w Stanach Zjednoczonych, w 2017 roku z tej klasy urządzeń korzystać ma dwie trzecie wszystkich obywateli. Z kolei w Polsce, w 2018 roku liczba użytkowników smartfonów sięgnąć ma niemal 21 mln.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *