Branża ITRynek

4 marca (poniedziałek) zaczyna się 11 Forum Gospodarcze TIME w Warszawie

Forum Gospodarcze TIME to spotkanie przedstawicieli przedsiębiorców, ekspertów, naukowców i członków administracji publicznej. Tegoroczna idea forum posłużyć ma zdefiniowaniu konkretnych potrzeb przedsiębiorców UE i warunków koniecznych dla rozwoju sieci 5 G i przemysłu 4.0 gdyż innowacyjne wdrożenia technologiczne wymuszają zmiany i modyfikacje otoczenia regulacyjnego, a przedsiębiorcy i administracja potrzebują dialogu i zrozumienia potencjału biznesowego jaki niesie nowy etap cyfryzacji sieci i przemysłu dzięki implementacji nowej jakości przesyłania danych oraz nowych usług produktów opartych na sztucznej inteligencji.

4 marca (poniedziałek) zaczyna się 11 Forum Gospodarcze TIME w Warszawie

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 4 i 5 marca i została podzielona na 2 dni panelowe podczas których zaplanowano każdego dnia 4 odrębne sesje tematyczne:

Dzień Pierwszy (4 marca)

  • ·     Transformacja cyfrowa w przemyśle
  • ·     Gospodarka widmem i planowanie obszarowe 5G
  • ·     Optymalizacja budowy warstw sieci bezprzewodowej 5G
  • ·     Sztuczna inteligencja w przemyśle – szanse i wyzwania

Dzień Drugi (5 marca)

  • ·     Jak zbudować sieć światłowodowa w kontekście wyzwań związanych z łącznością i 5G
  • ·     Nowe koncepcje funkcjonowania rynku danych i wartości niematerialnych, platformy danych B2B
  • ·     Cyberbezpieczeństwo
  • ·      MŚP w Przemyśle 4.0 – Jak udostępnić umiejętności i technologie dla wszystkich?

Pierwszego dnia podczas sesji „Sztuczna inteligencja w przemyśle – szanse i wyzwania” jako panelista weźmie udział prezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji  Borys Stokalski, który w ten sposób komentuje wpływ sztucznej inteligencji na rozwój naszych polskich przedsiębiorstw „Żyjemy w fascynujących, cyfrowych czasach. Sztuczna inteligencja w przemyśle to już nie film science- fiction ale rzeczywistość, która puka do drzwi polskiego przemysłu. Te innowacyjne rozwiązania to szansa dla polskich firm przed którymi otwiera się szansa na sukces na rynkach międzynarodowych. Wierzę że jest to dobry moment by polskie firmy technologiczne stawały się rozpoznawalnymi, światowymi markami”.

Organizatorzy 11 edycji Forum Gospodarczego TIME zapraszają do czynnego udziału dziennikarzy publicystów orazkadrę managerską z przedsiębiorstw reprezentujących branże teleinformatyczną, energetyczną i telekomunikacyjną jak również ekspertów, naukowców i przedstawicieli administracji publicznej.

Więcej informacji o forum wraz ze szczegółowym programem imprezy można znaleźć na oficjalnej stronie 11 edycji Forum Gospodarczego TIME.

Organizatorem Forum jest Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji. Współorganizator to Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji jest platformą firm teleinformatycznych działających na rzecz cyfrowej transformacji gospodarki i modernizacji państwa. W 2018 roku izba obchodziła 25 lecie swojego istnienia. Izba pracuje na rzecz dobrych regulacji i procedur, które umożliwiają cyfrowy rozwój i modernizację Państwa, przy zachowaniu zasad swobody gospodarczej oraz promuje kompetencje, procesy oraz dobre praktyki wspierające cyfrową transformację oraz upowszechnianie społecznie korzystnych innowacji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *