Sztuczna inteligencjaRynekPolecane tematy

9 najlepszych narzędzi Generative AI dla grafików

Generative AI

Wraz z pojawieniem się generatywnej sztucznej inteligencji, graficy i projektanci zyskali dostęp do narzędzi, które mogą zrewolucjonizować ich pracę. Nie tylko ze względu na zwiększenie produktywności czy usprawnienie procesów, ale także poprzez zwiększenie możliwości w kreowaniu nowych pomysłów. Poniżej prezentujemy subiektywny wybór najciekawszych narzędzi GenAI dla specjalistów z tej branży.

9 najlepszych narzędzi Generative AI dla grafików

Zanim wskażemy na konkretne rozwiązania GenAI, warto zaznaczyć, że przed samym ich zintegrowaniem z przepływami pracy należy poświęcić czas na dokładnie zrozumienie możliwości oraz ograniczeń danego narzędzia. Wiedza na temat tego czym ono się wyróżnia, na pewno pomoże w skutecznym jego wykorzystaniu. Należy też pamiętać, że narzędzia Generatywnej AI są najskuteczniej używane wtedy, kiedy “współpracują” z ludzką kreatywnością. Owszem, automatyzują niektóre zadania, sugerują pewne pomysły ale to rękach projektanta powinien nadal leżeć ostateczny proces decyzyjny. Warto też być na bieżąco ze wszelkimi aktualizacjami i nowymi funkcjami jakie są wprowadzane w tego typu narzędziach. Generatywna AI bardzo szybko się rozwija, dobrze jest więc mieć pewność, iż maksymalizuje się potencjał narzędzi wykorzystujących tę technologię.

9 najciekawszych narzędzi GenAI do projektowania graficznego:

  • Adobe Sensei

Potężna platforma sztucznej inteligencji, która płynnie integruje się z aplikacjami Adobe Creative Cloud. Oferuje ona różne funkcje, takie jak automatyczne oznaczanie obrazów, wypełnianie treścią i rozpoznawanie czcionek, usprawniając proces projektowania i zwiększając produktywność użytkowników. Dzięki Adobe Sensei projektanci mogą eksperymentować z nowymi pomysłami, bez wysiłku udoskonalać projekty oraz urzeczywistniać swoje kreatywne wizje.

  • Canva

Jest jednym z najbardziej przystępnych narzędzi do projektowania i może być używana przez specjalistów o różnych poziomach umiejętności. Dzięki Canva projektanci mogą w łatwy sposób tworzyć posty w mediach społecznościowych, plakaty, broszury, prezentacje itd. Narzędzie to wykorzystuje prostą, intuicyjną metodę projektowania “przeciągnij i upuść”. Zawiera również dużą bibliotekę darmowych obrazów i gotowych szablonów. Jeśli natomiast przewijanie wielu szablonów wydaje się męczące, projektanci mogą skorzystać z Magic Designer Canva, narzędzia AI, które stworzy szablon na podstawie podpowiedzi tekstowych i przesłanych obrazów.

  • DALL-E 

DALL-E firmy OpenAI to przełomowy model generatywny, który tworzy obrazy na podstawie opisów tekstowych. Projektanci wprowadzają pisemne podpowiedzi, a DALL-E generuje odpowiadające im wizualizacje. Narzędzie to jest szczególnie przydatne do tworzenia pomysłów i konceptualizacji, zapewniając nowatorski sposób wyrażania i odkrywania pomysłów projektowych.

  • Deep Dream Generator

Narzędzie to przekształca obrazy w senne, surrealistyczne kompozycje. Dzięki niemu projektanci mogą eksperymentować z różnymi stylami i intensywnością, zamieniając zwykłe zdjęcia w oszałamiające wizualnie, abstrakcyjne dzieła sztuki. Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza w dodawaniu pewnych unikalnych akcentów do elementów projektu.

  • Designs.ai

To jedno z najbardziej wszechstronnych narzędzi do projektowania graficznego AI. Designs.ai oferuje nie tylko zoptymalizowany i spersonalizowany przepływ pracy, ale także imponującą bibliotekę grafik, czcionek, elementów projektu i kolorów. Platforma ta będzie dobrym wyborem dla tych grafików, którzy korzystają z wielu różnych rodzajów mediów lub potrzebują dostępu do różnych narzędzi. Dodatkowo, możliwości uczenia maszynowego sprawiają, że projektowanie staje się bardzo proste. Podczas tworzenia, upodobania i preferencje użytkownika są badane i uczone, aby zaoferować mu różne niestandardowe rozwiązania projektowe.

  • Let’s Enhance

To dobra opcja dla tych użytkowników, którzy chcą poprawić jakość swoich zdjęć za pomocą AI. Wykorzystywane przez to narzędzie sieci neuronowe mogą nawet uzupełnić brakujące szczegóły, które nie były pierwotnie obecne. Można nie tylko zwiększyć rozdzielczość zdjęć o niskiej jakości, ale także powiększyć zdjęcia i obrazy o dowolnej rozdzielczości bez utraty szczegółów lub jakości. Let’s Enhance jest więc dobrym wyborem do przygotowywania obrazów do druku lub mediów cyfrowych z najwyższą możliwą rozdzielczością.

  • Midjourney

To narzędzie AI do projektowania graficznego, które budzi wiele mieszanych emocji wśród użytkowników. Niezależnie od tego, trzeba przyznać, że hiperrealizm tworzonych obrazów pomaga mu utrzymać pozycję jednego z najlepszych narzędzi do projektowania graficznego AI na rynku. Pewnym utrudnieniem dla przyszłych użytkowników może być fakt, że dostęp do Midjourney można uzyskać tylko za pośrednictwem kanału Discord i trzeba być zaznajomionym z tą platformą.

  • Runway ML

To wszechstronna platforma, która umożliwia projektantom integrację różnych wstępnie wytrenowanych modeli z ich kreatywnymi przepływami pracy. Od generowania realistycznych obrazów po tworzenie interaktywnych prototypów, Runway ML obsługuje szeroki zakres aplikacji. Jego przyjazny dla użytkownika interfejs sprawia, że jest on dostępny zarówno dla tych początkujących, jak i już bardziej doświadczonych projektantów.

  • Uizard

Kolejne intuicyjne narzędzie AI, które pozwala bez większego wysiłku projektować strony internetowe czy aplikacje mobilne. Uizard zawiera dużą bibliotekę elementów projektowych, które można wykorzystywać – podobnie jak w Canva – po prostu przeciągając je i upuszczając na obszar roboczy. Proces projektowania przyspieszają takie funkcje AI jak asystent tekstu, generowanie tekstu na obraz czy przekształcanie przesłanych szkiców lub zarzutów ekranu w cyfrowe makiety. Do tego dochodzi generator motywów Uizard, który może dostarczać kolory i czcionki na podstawie przesłanych obrazów lub adresów URL.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 thought on “9 najlepszych narzędzi Generative AI dla grafików”