Sztuczna inteligencjaBranża ITRynek

AWS i SAP rozszerzają współpracę, aby ułatwić klientom korzystanie z GenAI

Amazon Web Services (AWS) i SAP SE ogłosiły strategiczne partnerstwo mające na celu przekształcenia aplikacji ERP i wsparcia przedsiębiorstw w tworzeniu nowych możliwości oraz zwiększeniu wydajności dzięki Generatywnej AI. Wspólnym założeniem obu firm jest ułatwianie klientom wdrażania rozwiązania RISE with SAP w środowisku AWS.

AWS i SAP rozszerzają współpracę, aby ułatwić klientom korzystanie z GenAI

Kluczowe obszary, w ramach których AWS i SAP rozszerzają swoje partnerstwo to:

  • Integracja dużych modeli językowych z Amazon Bedrock i Generative AI Hub w ramach SAP AI Core – generatywne modele AI z Amazon Bedrock, w tym rodzina modeli Anthropic Claude 3 i Amazon Titan, są teraz dostępne w Generative AI Hub SAP, aby wspierać klientów SAP w szybkim wdrażaniu AI i modernizowaniu kluczowych procesów biznesowych, w oparciu o rozwiązania SAP.
  • Wykorzystanie przez SAP chipów AWS do szkolenia i wdrażania przyszłych ofert SAP Business AI – SAP planuje wykorzystać chipy AWS – Trainium i Inferentia – stworzone specjalnie dla współpracy z GenAI do szkolenia i wdrażania przyszłych ofert SAP Business AI.
  • Zwiększenie wydajności RISE with SAP na AWS – dzięki dostępności Amazon EC2 High Memory U7i nowej generacji, SAP i AWS zapewniają klientom pamięć i elastyczność, wymagane do uruchamiania największych, najbardziej złożonych, globalnych implementacji rozwiązań SAP.
  • Wybór RISE with SAP przez Amazon’s Project Kuiper – satelitarna sieć szerokopasmowa Amazon wdraża usługę RISE with SAP, aby wesprzeć obsługę złożonego łańcucha dostaw i operacji produkcyjnych oraz uzyskać najlepszą wydajność i największą wartość w ramach swoich platform o kluczowym znaczeniu. Uruchamianie SAP na AWS pozwala Kuiper korzystać z najnowszych możliwości SAP Business AI w ramach RISE with SAP, aby wspomagać transformację poprzez szybkie śledzenie decyzji firmy oraz zwiększenie ogólnej wydajności i produktywności.

„Partnerstwa takie jak ta współpraca z AWS mają kluczowe znaczenie, ponieważ osadzamy generatywne rozwiązania AI w naszych aplikacjach ERP, aby klienci mogli wprowadzać innowacje szybciej i sprawniej” – powiedział Christian Klein, CEO SAP SE.

„Teraz klienci SAP i AWS będą mogli łatwiej wykorzystywać możliwości generatywnej sztucznej inteligencji do zarządzania kluczowymi danymi biznesowymi, aby stać się bardziej wydajnymi, elastycznymi i zrównoważonymi organizacjami” – dodał Matt Garman, przyszły CEO AWS.

“Współpraca AWS i SAP ma już długą tradycję w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie wiele firm korzysta z rozwiązań SAP wdrożonych w chmurze AWS, czerpiąc korzyści z niezawodności, skalowalności i najnowszych innowacji. Teraz, dzięki nowej wspólnej ofercie wykorzystującej GenAI, nasi lokalni klienci zyskują dostęp do nowych możliwości optymalizacji procesów biznesowych i zwiększania produktywności” – podsumował Andrzej Horawa, Enterprise Leader CEE w AWS.

Szczegółowe informacje o partnerstwie SAP i AWS zostaną ogłoszone na konferencji SAP Sapphire, która odbędzie się 3-5 czerwca w Orlando.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *