CDORynek

Totalizator Sportowy wdroży rozwiązania chmurowe SAP

Firma kontynuuje rozpoczętą w 2017 roku transformację cyfrową, a jej kolejnym etapem jest wdrożenie systemu klasy ERP przy współpracy z firmą SAP. W związku z dynamicznym rozwojem i rosnącym zapotrzebowaniem na elastyczne rozwiązania cyfrowe, spółka inwestuje w rozwiązania chmurowe RISE with SAP oraz kilkanaście innych systemów SAP. Wdrożenie potrwa co najmniej 2 lata i jest jednym z największych tego typu przedsięwzięć na polskim rynku.

Totalizator Sportowy wdroży rozwiązania chmurowe SAP

Centralnym punktem całego projektu jest nowoczesny system ERP RISE with SAP. Oprócz tego spółka wdroży rozwiązania usprawniające i optymalizujące procesy HR, zarządzania magazynem centralnym, zakupowe oraz analityczne. Totalizator Sportowy zaimplementuje łącznie 17 modułów SAP. ​Większość z nich będzie działać w chmurze prywatnej.

“To największe w historii Totalizatora Sportowego wdrożenie rozwiązań chmurowych, którego celem jest usprawnienie naszych procesów wewnętrznych. Zgodnie z naszą strategią w nadchodzących latach będziemy zarówno konsekwentnie zwiększać sprzedaż naszych produktów, jak i wzrastać jako organizacja. Stawiamy nie tylko na rozwój ilościowy, lecz także jakościowy, co oznacza m.in. sięganie po najnowocześniejsze narzędzia i usprawnienia oraz automatyzację i digitalizację procesów wewnętrznych. Do takich inwestycji potrzebujemy partnerów gwarantujących wysokiej klasy technologie” – skomentował Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Wdrożenie obejmie również system HR SAP SuccessFactors w obszarze zarządzania szkoleniami oraz digitalizację obszaru zakupów w procesach P2P (purchase to pay).

“Polskie firmy pokazują, że drzemie w nich ogromnym potencjał innowacji. Ambitny i szeroko zakrojony projekt transformacji cyfrowej Totalizatora Sportowego jest tego najlepszym dowodem. Ta znana i działająca od ponad 60 lat marka cały czas się rozwija i wyznacza tempo rozwoju całego rynku, na którym działa. RISE with SAP i nowoczesny system ERP w chmurze będą podstawą do budowania doskonałości operacyjnej spółki na kolejne lata” – powiedział Piotr Ferszka, prezes zarządu SAP Polska.

Partnerem w całym procesie transformacji cyfrowej Totalizatora Sportowego opartego o rozwiązania SAP jest firma Abile Consulting.

Przypomnijmy, że Totalizator Sportowy to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych polskich spółek. Działa nieprzerwanie od niemal 70 lat, zapewniając klientom dostęp do szerokiej oferty gier na pieniądze. Spółka jest m.in. właścicielem marki LOTTO i dysponuje siecią sprzedaży obejmującą ponad 26 tysięcy punktów. Jednocześnie, udostępnia swoje produkty online. Prowadzi także jedyne legalne kasyno internetowe w Polsce oraz sieć salonów gier na automatach poza kasynami gry. Firma, jak sama podkreśla, jest spółką technologiczną, która nieustannie się rozwija i poszukuje nowatorskich rozwiązań. Jej przychody za 2023 rok przekroczą 50 mld zł.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *