BranżaRynek

BlackBerry sprzeda patenty do swoich technologii nowej spółce

Przedstawiciele kanadyjskiego producenta poinformowali, że firma BlackBerry sprzeda posiadane patenty dotyczące technologii związanych z urządzeniami mobilnymi, wiadomościami i sieciami bezprzewodowymi spółce Catapult IP Innovations. Wartość transakcji sięga 600 mln USD.

BlackBerry sprzeda patenty do swoich technologii nowej spółce
Źródło: BlackBerry

Przedstawiciele firmy poinformowali, że sprzedaż patentów nie wpłynie na klientów, którzy korzystają z produktów i usług firmy. Dziś podstawowa działalność BlackBerry dotyczy bowiem przede wszystkim cyberbezpieczeństwa i motoryzacji. Sprzedaż praw do wybranych rozwiązań technologicznych BlackBerry jest kolejnym etapem transformacji kanadyjskiej firmy.

Przypomnijmy, 4 stycznia przedstawiciele BlackBerry poinformowali o wyłączeniu ostatnich usług dostępnych jeszcze w ramach – bardzo popularnej w przeszłości – platformy BlackBerry. Przestały działać m.in. usługi oraz telefony BlackBerry, zaś ich użytkownicy utracili możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych, dzwonienia pod numery alarmowe, wysyłania i odbierania wiadomości tekstowych oraz przesyłu danych.

Wedle zapowiedzi nabywcą praw do technologii BlackBerry w obszarze urządzeń mobilnych, obsługi wiadomości tekstowych i sieci bezprzewodowych będzie Catapult IP Innovations – spółka celowo utworzona w celu nabycia aktywów patentowych firmy. Cała transakcja ma zająć nawet do 210 dni, a spółka jest w trakcie zbierania funduszy na ten cel. BlackBerry otrzyma 450 milionów dolarów w gotówce i weksel na 150 milionów dolarów. Producent w swoim zgłoszeniu do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd zastrzega jednak, że może wstrzymać transakcję, jeśli Catapult nie zapewni niezbędnego finansowania w ciągu 90 dni od zawarcia umowy przez obie firmy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.