InfrastrukturaCIORynek

Dell przedstawia ofertę infrastruktury hiperkonwergentnej

Infrastruktury hiperkonwergentne – łączące w ramach jednego rozwiązania pełną funkcjonalność pamięci masowej, zasobów obliczeniowych i pracy w sieci – na ogół przeznaczone do zwirtualizowanych środowisk. Jednocześnie stają się one coraz popularniejszym narzędziem dla organizacji chcących czerpać korzyści z szybszego zwrotu inwestycji i wydajniejszego działania procesów IT. IDC szacuje, że do 2019 r. rynek systemów o tej charakterystyce wzrośnie o niemal 60%, osiągając sprzedaż na poziomie 3,9 mld USD (raport IDC Worldwide Hyperconverged Systems 2015-2019 Forecast).

Dell przedstawia ofertę infrastruktury hiperkonwergentnej

Dell przedstawia nowe rozszerzenia do swoich rozwiązań infrastruktury hiperkonwergentnej – od systemów VCE VxRail i  VxRack, po elastyczne węzły VMware Virtual SAN Ready Nodes, aż po systemy najnowszej generacji z serii Dell XC Series. Umożliwiają one przyspieszenie i uproszczenie wdrażania projektów IT oraz zarządzanie nimi – przekonują przedstawiciele firmy.

Wraz z coraz większym wpływem gromadzonych danych na prowadzenie działalności i zwiększaniem różnorodności obciążeń obserwujemy rosnący popyt na hiperkonwergentne rozwiązania. Spodziewamy się, że rynek ten osiągnie wartość niemal 4 mld USD do roku 2019. Zauważamy, że klienci oczekują zróżnicowania możliwości przejścia na hiperkonwergentną infrastrukturę” – mówi Matt Eastwood, wiceprezes Działu Infrastruktury Przedsiębiorstw i Centrów Obliczeniowych w IDC.

Podejście do hiperkonwergentnej infrastruktury wpisuje się w naszą ogólną strategię, która skupia się na umożliwianiu dostosowywania rozwiązań do klientów, a nie forsowaniu zasady ‘to samo dla wszystkich’” – dodaje Marius Haas, dyrektor handlowy i prezes Działu Rozwiązań Korporacyjnych w Dell. “Nasza oferta obejmuje szeroką gamę zróżnicowanych rozwiązań, jak również zintegrowanych systemów, fabrycznie instalowanych narzędzi i elastycznych architektur referencyjnych. Dzięki temu możemy proponować klientom systemy, które mogą szybko wdrożyć i łatwo rozbudowywać. Pozwala im to elastycznie tworzyć własne rozwiązania na bazie istniejących zasobów informatycznych. To rozszerzenie, dodane do programu Blueprint, pozwala naszym klientom dokonywać własnych wyborów w zależności od indywidualnych wymagań i w efekcie możliwie jak najszybciej osiągać zakładane przez nich wyniki” – dodaje.

Obecnie oferta firmy Dell została rozszerzona o produkty VCE, działu – łączącej się z Dell – firmy EMC specjalizującego się w platformach konwergentnych. Dostępne są:

VCE VxRail Appliance –  narzędzia opracowane wspólnie z VMware w pełni zintegrowane ze środowiskami VMware oraz fabrycznie skonfigurowane i przetestowane pod względem możliwości pracy w tych środowiskach. To połączenie oferty EMC w zakresie obsługi danych oraz rozbudowanych funkcji zarządzania systemami z oprogramowaniem hiperkonwergentnym VMware w ramach jednej rodziny produktów. Rozwiązania VCE VxRail są dostępne w szerokiej gamie konfiguracji dostosowanych do wdrożeń w małych lub średnich firmach. Rozwiązania te zapewniają możliwość rozbudowy w celu obsługi różnorodnych obciążeń za pomocą szerokiego zakresu konfiguracji, łącznie z opcjami typu all-flash.

VCE VxRack Node i VxRack System 1000 FLEX – Systemy VCE VxRack to zupełnie nowy sposób na przejście z fizycznych sieci pamięci masowej (SAN) do hiperkonwergentnych, systemów zaprojektowanych w taki sposób, by możliwa była ich rozbudowa do kilku tysięcy węzłów i obsługa wielu hypervisorów. Z kolei VxRack Node to sterowany programowo element konstrukcyjny pamięci masowej, wyposażony w oprogramowanie EMC ScaleIO umożliwiające szybkie wdrożenie i elastyczną skalowalność. Natomiast VxRack System 1000 FLEX to oferta hiperkonwergentnej infrastruktury typu rack-scale zapewniającej dużą moc obliczeniową, sterowaną programowo pamięć masową i funkcjonalność sieci.

Dell zaprezentował również architekturę referencyjną Dell Reference Architecture for EMC Converged Infrastructure, która pozwala klientom na elastyczne wdrożenia architektury typu rack-scale z wykorzystaniem serwerów Dell PowerEdge. Pozostałe rozszerzenia oferty Dell to:

Dell VMware Virtual SAN Ready Nodes – pozwala klientom budować hiperkonwergentne rozwiązania oparte na oprogramowaniu VMware z wykorzystaniem węzłów Virtual SAN Ready Nodes oferowanych przez Dell. Są to elementy konstrukcyjne obejmujące dostępne od ręki, zatwierdzone konfiguracje, które mogą być fabrycznie zintegrowane z serwerami i oprogramowaniem VMware.

Seria narzędzi Dell XC Series – to hiperkonwergentne rozwiązania wykorzystujące oprogramowanie Nutanix i wyposażone w najnowsze procesory Intel Xeon E5-2600 v4 z rodziny produktów Broadwell, co powoduje szybsze działanie pakietu w pełni konfigurowalnych rozwiązaniach 1U i 2U. Pozwala to przyspieszyć dostęp klientów do danych i aplikacji w przypadku wdrożeń o dużym poziomie skalowalności i różnorodnych zastosowaniach: od VDI po chmurę prywatną. Ponadto oferta produktów XC Series obejmuje również certyfikowaną integrację z platformą technologiczną SAP NetWeaver działającą w systemie operacyjnym Linux.

Platforma Dell Hybrid Cloud Platform for VMware dodaje wirtualną sieć SAN – integracja Dell Active System Manager z rozwiązaniami VMware vCenter, vRealize i Virtual SAN pozwala utworzyć w pełni wyposażoną i wysoce zoptymalizowaną hybrydową bądź prywatną platformę chmury, zawierającą funkcje automatyzacji zarówno dla chmury prywatnej, jak i publicznej. Nowością jest obsługa rozwiązania VMware Virtual SAN. Zapewnia ona wsparcie przy tworzeniu chmur za pomocą hiperkonwergentnego oprogramowania z wykorzystaniem systemu łączącego narzędzie VMware vRealize bezpośrednio z fizyczną infrastrukturą.

Narzędzia VCE VxRail, VCE VxRack Node, Dell VMware Virtual SAN Ready Nodes oraz najnowsze rozwiązania Dell XC Series już trafiły do oferty firmy Dell i jej partnerów handlowych z programu Dell PartnerDirect. Z kolei architektura referencyjna Dell dla konwergentnej infrastruktury EMC, obsługa VMware Virtual SAN dzięki platformie Dell Hybrid Cloud Platform for VMware oraz rozwiązanie Dell VMware Virtual SAN Ready Nodes dostępne będą w II kwartale 2016 r. Natomiast rozpoczęcie sprzedaży  VCE VxRack System 1000 FLEX w innych regionach niż Stany Zjednoczone planowane są na II kwartał 2016 r.

 

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *