InfrastrukturaRynek

Dell Technologies i VMware wprowadzają innowacje w multicloud oraz edge

Dell Technologies ogłasza nowe rozwiązania – opracowane we współpracy z VMware – które mają zapewnić większą automatyzację i wydajność firmom wykorzystującym multicloud oraz edge. Wśród nich m.in. infrastrukturę Dell VxRail zapewniającą większą wydajność i najmniejsze w historii systemy brzegowe.

Dell Technologies i VMware wprowadzają innowacje w multicloud oraz edge

Ilość danych i aplikacji biznesowych, które funkcjonują w środowiskach wielochmurowych obejmujących lokalizacje brzegowe, chmury publiczne oraz infrastrukturę IT w modelu on-premise nieustannie rośnie. Wiele przedsiębiorstw wdrożyło już podejście wielochmurowe. Według badania „Global Data Protection Index 2021 Snapshot”, do 2024 roku liczba aplikacji działających na brzegu sieci wzrośnie aż o 800%.

“Klienci chcą zwiększyć wydajność i efektywność swojej infrastruktury, dlatego szukają rozwiązań, które pomogą im uprościć strategie wielochmurowe i brzegowe. Dell Technologies wspólnie z VMware prowadzi wiele projektów inżynieryjnych dotyczących najważniejszych obszarów IT, takich jak rozwiązania wielochmurowe, brzegowe i bezpieczeństwo, aby ułatwiać zarządzanie danymi oraz budowanie wartości w oparciu o nie” – powiedział Jeff Boudreau, prezes obszaru Infrastructure Solutions Group w Dell Technologies.

Nowe funkcjonalności w systemach i oprogramowaniu VxRail

Specjaliści Dell Technologies poinformowali o wprowadzeniu nowych funkcjonalności w systemach i oprogramowaniu VxRail, które zwiększają wydajność infrastruktury w modelu on-premise i brzegowej, w tym jedyne w branży rozwiązanie DPU oparte na infrastrukturze hiperkonwergentnej opracowane wspólnie z firmą VMware.

  • Zwiększenie wydajności systemu: dzięki wspólnej inicjatywie Project Monterey systemy VxRail obsługują teraz nowe oprogramowanie VMware vSphere 8, przeprojektowane z myślą o pracy na jednostkach DPU. Klienci mogą zwiększać wydajność  aplikacji i sieci oraz poprawić TCO poprzez przeniesienie tych usług z jednostki centralnej do nowej, lokalnej jednostki DPU.
  • Obsługa wymagających obciążeń roboczych: wybrane systemy VxRail wspierają nową architekturę przechowywania danych: vSAN Enterprise Storage Architecture (ESA) firmy VMware. Dzięki nawet czterokrotnej poprawie wydajności oprogramowania vSAN3 klienci mogą skuteczniej obsługiwać wymagające aplikacje o kluczowym znaczeniu.
  • Najmniejsze systemy brzegowe: Węzły modułowe VxRail rugged zapewniają wysoką wydajność i skalowalność w nowym, najmniejszym formacie systemu4. Węzły modułowe doskonale nadają się do zastosowań brzegowych, w tym, w obszarze opieki zdrowotnej, energetyki, usług użyteczności publicznej oraz cyfrowych miast, ze względu na pierwszy w branży wbudowany sprzętowy witness5, który umożliwia wdrożenie systemu w miejscach o dużych opóźnieniach i niskiej przepustowości.

“Dell VxRail z oprogramowaniem vSphere 8 VMware staną się podstawą dla architektury centrów danych nowej generacji, obsługując usługi związane z infrastrukturą w jednostkach DPU. Zapewni to większą wydajność sieci i aplikacji oraz nowy poziom zaawansowania we wdrażaniu strategii dotyczących bezpieczeństwa „Zero Trust” w celu ochrony współczesnych procesów roboczych przedsiębiorstw” – stwierdził Krish Prasad, starszy wiceprezes i dyrektor generalny grupy biznesowej ds. infrastruktury w chmurze firmy VMware.

Dell APEX rozszerza wsparcie w środowiskach VMware

Dell Technologies rozszerza również ofertę platformy APEX o rozwiązania do obsługi obciążeń roboczych VMware, które przyspieszają wdrażanie natywnych aplikacji chmurowych i pozwalają efektywniej przydzielać zasoby obliczeniowe oraz storage na potrzeby aplikacji brzegowych.

Jak wskazują przedstawiciele Dell Technologies, dodatkowo usługi APEX Cloud Services z VMware Cloud obsługują rozwiązania zarządzania VMware Tanzu Kubernetes Grid, dzięki czemu zespoły IT mogą wesprzeć programistów w zwiększaniu wydajności pracy, dzięki podejściu do tworzenia aplikacji opartemu na kontenerach. Za pomocą usług Tanzu zarządzanym przez Dell klienci mogą udostępniać klastry Kubernetes przez interfejs użytkownika vSphere. Przedsiębiorstwa będą również w stanie przyspieszać prace programistyczne poprzez budowanie, testowanie i uruchamianie aplikacji natywnych dla chmury wraz z tradycyjnymi usługami na tej samej platformie, podkreślają specjaliści.

Rozwiązania APEX Private Cloud i APEX Hybrid Cloud zapewniają nowe możliwości przeprowadzania obliczeń, które pozwalają klientom obsługiwać więcej obciążeń roboczych i zwiększać wydajność infrastruktury IT poprzez niezależne skalowanie zasobów obliczeniowych i storage. Organizacje mogą zacząć od niewielkich rozwiązań i skalować swoją infrastrukturę wraz ze zmieniającymi się potrzebami IT. Klienci mogą korzystać z wiodących w branży usług w zakresie przechowywania danych klasy Enterprise firmy Dell, łącząc instancje wyłącznie obliczeniowe z pamięcią masową firmy Dell, taką jak APEX Data Storage Services, poinformowali przedstawiciele Dell Technologies.

Rozwiązanie Dell Validated Designs for AI

Wykorzystuje ono modele automatycznego uczenia maszynowego i ułatwia analitykom danych tworzyć aplikacje posługujące się sztuczną inteligencją. Rozwiązanie to obejmuje przetestowane i sprawdzone konfiguracje infrastruktury hiperkonwergentnej Dell VxRail z oprogramowaniem H2O.ai, NVIDIA i VMware, które pomogą klientom skrócić czas uzyskiwania wglądu w dane dzięki automatyzacji, zapewniając nawet 18-krotnie szybsze modele sztucznej inteligencji – zapewniają specjaliści Dell Technologies

Jak wynika z obserwacji przedsiębiorstw, dzięki rozwiązaniu Dell Validated Designs for AI, ocena wartości danych jest o 20% krótsza, co pomaga analitykom w szybszym tworzeniu aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję. Oprogramowanie VMware Tanzu w rozwiązaniu Dell Validated Designs for AI zapewnia większe bezpieczeństwo kontenerów i umożliwia klientom korzystanie z AI na brzegu infrastruktury, podsumowują eksperci.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *