MENU

Ducati Corse wdraża rozwiązania EMC, cel wygrana w MotoGP i Superbike

9 września 2014PR, Rynek, Technologie

Wdrożenie rozwiązań EMC Isilon i Syncplicity mają zapewnić lepsze przechowywanie i udostępnianie danych, aby w pełni wykorzystać zasoby informatyczne Ducati Corse. To element strategii informatycznej firmy w sezonie 2014/2015.

ducati_small

Ducati współpracuje z EMC w celu uzyskania przewagi nad konkurencją w Motocyklowych Mistrzostwach Świata w klasach MotoGP i Superbike w sezonie 2014/2015. Wdrożenie rozwiązań EMC ma na celu umożliwienie zespołowi lepszego wykorzystania generowanych w czasie rzeczywistym informacji z toru. Dzięki temu mechanicy zespołu Ducati Corse mogą w czasie testów dostosowywać parametry i wykorzystywane elementy motocykli do warunków panujących na torze. Ducati chce dzięki temu zwiększyć szanse na zwycięstwo w tegorocznych Motocyklowych Mistrzostwach Świata w klasach MotoGP i Superbike.

„Jesteśmy przekonani, że rozwiązania EMC pozwolą nam zadbać o każdy szczegół naszych maszyn i poprowadzą nas do zwycięstwa w zawodach. Z niecierpliwością oczekujemy rozpoczęcia współpracy z zespołem EMC i możliwości zobaczenia rozwiązań tej firmy w akcji” – mówi Roberto Canè, dyrektor ds. systemów elektronicznych, Ducati Corse.

Od września 2014 r. Ducati będzie korzystać ze skalowalnej sieciowej pamięci masowej NAS – EMC Isilon w celu konsolidowania i analizowania kluczowych danych dotyczących wydajności oraz zarządzania nimi, w tym danych dotyczących dynamiki płynów silnika, archiwizacji testów i telemetrii motocykla. Nowa platforma ta pozwoli poprawić o milisekundy wyniki zawodników zespołu Ducati.

Członkowie zespołu Ducati uzyskają dostęp do informacji przechowywanych w systemie Isilon oraz będą mogli udostępniać je za pomocą rozwiązania EMC Syncplicity, narzędzia klasy korporacyjnej do udostępniania plików online i mobilnej pracy grupowej. Syncplicity umożliwia bezpieczne dzielenie się plikami przy pomocy wielu urządzeń, w tym mobilnych, w sposób zgody z wymaganiami infrastruktury IT Ducati. Dzięki Syncplicity odpowiedni członkowie zespołu Ducati będą mogli w dowolnym czasie uzyskiwać dostęp do niezbędnych im informacji oraz udostępniać je, co usprawni współpracę i komunikację w zespole.

EMC sponsoruje także występy zawodników zespołu Ducati w Motocyklowych Mistrzostwach Świata w klasach MotoGP i Superbike. Umowa sponsorska przewiduje umieszczenie logo firmy EMC na motocyklach Ducati i na pojazdach zespołu, jak również inne działania marketingowe. W Polsce EMC wspierał m.in. olsztyński Rajd Kormoran.

The following two tabs change content below.
Adam Jadczak

Adam Jadczak

O IT w biznesie pisze od 23 lat. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rynkiem IT oraz informatyką w zastosowaniach biznesowych. Od września 2013 roku redaktor naczelny serwisu ITwiz.pl, od kwietnia 2014 roku redaktor naczelny magazynu ITwiz. Pomysłodawca raportu ITwiz Best 100 „Dwa oblicza IT”, wydanego w czerwcu 2015 roku.

Podobne tematy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

« »