Branża ITRynek

Euvic przekroczył próg 10% akcji Qumak SA

Po niemal trzech miesiącach od ujawnienia się Euvic w akcjonariacie Qumak SA, spółka zwiększyła swoje zaangażowanie w Qumaku obejmując część nowej emisji akcji serii L, wyemitowanych w ramach oferty prywatnej. Emisja obejmowała 30 mln akcji w cenie 1 zł za sztukę.

Euvic przekroczył próg 10% akcji Qumak SA
Wojciech Wolny, prezes Euvic, a od czerwca 2017 także członek Rady Nadzorczej Qumak

Po zakończeniu nowej emisji, która zwiększyła kapitał zakładowy Qumaka o 30 mln zł, Euvic nie będzie największym akcjonariuszem spółki, ale przekroczy próg 10% udziałów. Powinno to w zupełności wystarczyć do umożliwienia dobrej współpracy. “Euvic w przeszłości już wielokrotnie udowadniał, że ma ogromną zdolność koalicyjną i dobrze czuje się w sytuacjach wymagających osiągnięcia konsensusu. Spółka ta z powodzeniem stworzyła jedyną w tej części Europy federację spółek IT, która obejmuje 11 powiązanych kapitałowo spółek” – przekonują przedstawiciele firmy.

Mimo wakacji, to był bardzo intensywny okres” – mówi Wojciech Wolny, prezes Euvic, a od czerwca 2017 także członek Rady Nadzorczej Qumak. „Ostatnie tygodnie były dla nas wielką lekcją na temat giełdy, instytucji finansowych, biznesu. Poznaliśmy mnóstwo ciekawych ludzi, towarzyszyły nam duże emocje. Qumak przeżywał trudne chwile, nie powiodła się pierwsza emisja, rozmowy z bankami szły jak po grudzie, nie udało się doprowadzić do porozumienia z inwestorem branżowym w obszarze budownictwa. Dzisiaj to już przeszłość. Spółka otrzymała niezbędny kapitał, może spokojnie realizować plany” – dodaje.

Wojtek zaraził nas pozytywną energią, zmienił nasze spojrzenie na wiele obszarów” – mówi Wojciech Włodarczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Qumak, czasowo oddelegowany na stanowisko prezesa zarządu Qumak. „Sam zrezygnowałem pod jego wpływem z połowy wynagrodzenia” – dodaje ze śmiechem.

Problemy oczywiście nie znikły, a po otrzymaniu kapitału na nowym zarządzie spółki – wytypowanym, zgodnie z filozofią Euvic, spośród kluczowych pracowników – spoczywa dodatkowa odpowiedzialność. „Musi ruszyć sprzedaż, trzeba też zmienić organizację, ale jest na czym budować –  referencje, 700 osób w kontraktach outsourcingowych, know-how w obszarze bezpieczeństwa, czy kancelaria tajna, to tylko niektóre fundamenty, na które stawiamy” – mówi Wojciech Wolny.

Cieszę się, że mimo zmiany otoczenia na znacznie bardziej formalne, jakim jest GPW, udało nam się w części zachować zespołowy charakter naszych działań. Świadczy o tym fakt, że niemal drugie tyle akcji, co Euvic, objęli członkowie zarządu i kluczowi pracownicy Euvic. To dobrze wróży współpracy, która operacyjnie już ruszyła” – podsumowuje Wojciech Kosiński, wiceprezes Euvic, który również objął akcje podczas emisji.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *