Rynek

Firmy TIMATE i Euvic IT przygotowały system wspierający bezpieczeństwo w szkołach

Firma TIMATE, przy współpracy z Euvic IT, dostosowała do potrzeb szkół autorski system do zarządzania personelem i jego bezpieczeństwem. Powstałe rozwiązanie – o takich funkcjonalnościach jak automatyczne sprawdzanie obecności, elektroniczny dzienniczek, platforma do przekazywania informacji czy cyfrowy identyfikator z chroniącym uczniów przyciskiem SOS – pomóc ma oświacie w cyfrowej transformacji oraz wesprzeć szkoły w walce z koronawirusem.

Firmy TIMATE i Euvic IT przygotowały system wspierający bezpieczeństwo w szkołach

Na początku pandemii firma TIMATE wprowadziła, do przeznaczonego głównie dla przemysłu systemu zarządzania personelem, funkcjonalności pomagające w walce z wirusem COVID-19. Szybko okazało się, że można wykorzystać je – podobnie jak cały system – także w szkołach.

„Dostaliśmy zapytanie z Portugalii, czy nie moglibyśmy dostosować naszego narzędzia do potrzeb szkoły. Zrobiliśmy to” – mówi Sebastian Młodziński, CEO TIMATE. „Czy to w firmie, czy w placówce edukacyjnej system dba głównie o bezpieczeństwo, a to – zwłaszcza w obecnym, trudnym czasie związanym z koronawirusem – jest priorytetem zarządzających”

System gotowy funkcjonować zgodnie z reżimem sanitarnym

Polska szkoła stoi na progu cyfrowej transformacji. Zakładany zwrot w kierunku rozwiązań technologicznych wspierających edukację jest, według przedstawicieli spółki TIMATE, szczególnie ważny w momencie, w którym szkoły muszą dostosować się do nowych warunków nauczania wymuszonych pandemią koronawirusa. Wspomniane rozwiązanie, z jednej strony zawiera w sobie funkcje cyfrowego identyfikatora uczniów oraz nauczycieli, dzienniczka, planu lekcji czy karty bibliotecznej. Z drugiej natomiast, dba o bezpieczeństwo uczniów, dając im przycisk SOS, którym mogą wezwać pomoc w momencie wypadku, niebezpiecznego zdarzenia czy w przypadku nękania, ale pomagając też w ewakuacji, alarmując o upadkach czy przypominając o konieczności dezynfekcji rąk – podkreślają specjaliści TIMATE.

Przeczytaj również
Dostarczamy gotowe rozwiązania umożliwiające szybkie wykorzystanie potencjału biznesowego technologii 5G

„Powrót do szkół po wakacjach będzie wyjątkowo trudny. Należy spodziewać się, że wprowadzony zostanie reżim sanitarny. Nasz system pozwala funkcjonować zgodnie z nim. Dzięki karcie można zmierzyć zdalnie temperaturę jej użytkownika, ustalić, czy w jednym miejscu nie gromadzi się zbyt dużo osób, a także zidentyfikować, z kim miała kontakt osoba zakażona” – tłumaczy Sebastian Młodziński.

Co ważne – karta nie zbiera danych biometrycznych uczniów i nauczycieli. Poza terenem szkoły przestaje też wyświetlać zdjęcie oraz imię i nazwisko użytkownika. W odróżnieniu od smartfonów nie ma w sobie żadnych gier, serwisów społecznościowych i aplikacji rozpraszających uczniów, a pozwala być z nimi w kontakcie oraz ustalić ich lokalizację.

Możliwość integracji

Nad dostosowaniem systemu do potrzeb szkół współpracowała z TIMATE firma Euvic IT, mającą wieloletnie doświadczenie w realizacji złożonych projektów IT. „W przypadku TIMATE zwróciliśmy szczególną uwagę na wielojęzyczność narzędzia, jego bezpieczeństwo, a także prostotę w użytkowaniu i zarządzaniu. To bardzo ważne dla takich klientów jak placówki edukacyjne” – podsumowuje Bartłomiej Łatka, dyrektor sprzedaży w Euvic IT.

Jak informują przedstawiciele TIMATE, rozwiązanie można też zintegrować z funkcjonującymi już w szkołach narzędziami, takimi jak Librus czy Vulcan, oraz uzupełniać o inne funkcjonalności, między innymi opcję logowania dla klas 1-3. System jest już dostępny i gotowy do wdrożeń.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *