Rynek

Firmy TIMATE i Euvic IT przygotowały system wspierający bezpieczeństwo w szkołach

Firma TIMATE, przy współpracy z Euvic IT, dostosowała do potrzeb szkół autorski system do zarządzania personelem i jego bezpieczeństwem. Powstałe rozwiązanie – o takich funkcjonalnościach jak automatyczne sprawdzanie obecności, elektroniczny dzienniczek, platforma do przekazywania informacji czy cyfrowy identyfikator z chroniącym uczniów przyciskiem SOS – pomóc ma oświacie w cyfrowej transformacji oraz wesprzeć szkoły w walce z koronawirusem.

Firmy TIMATE i Euvic IT przygotowały system wspierający bezpieczeństwo w szkołach

Na początku pandemii firma TIMATE wprowadziła, do przeznaczonego głównie dla przemysłu systemu zarządzania personelem, funkcjonalności pomagające w walce z wirusem COVID-19. Szybko okazało się, że można wykorzystać je – podobnie jak cały system – także w szkołach.

„Dostaliśmy zapytanie z Portugalii, czy nie moglibyśmy dostosować naszego narzędzia do potrzeb szkoły. Zrobiliśmy to” – mówi Sebastian Młodziński, CEO TIMATE. „Czy to w firmie, czy w placówce edukacyjnej system dba głównie o bezpieczeństwo, a to – zwłaszcza w obecnym, trudnym czasie związanym z koronawirusem – jest priorytetem zarządzających”

System gotowy funkcjonować zgodnie z reżimem sanitarnym

Polska szkoła stoi na progu cyfrowej transformacji. Zakładany zwrot w kierunku rozwiązań technologicznych wspierających edukację jest, według przedstawicieli spółki TIMATE, szczególnie ważny w momencie, w którym szkoły muszą dostosować się do nowych warunków nauczania wymuszonych pandemią koronawirusa. Wspomniane rozwiązanie, z jednej strony zawiera w sobie funkcje cyfrowego identyfikatora uczniów oraz nauczycieli, dzienniczka, planu lekcji czy karty bibliotecznej. Z drugiej natomiast, dba o bezpieczeństwo uczniów, dając im przycisk SOS, którym mogą wezwać pomoc w momencie wypadku, niebezpiecznego zdarzenia czy w przypadku nękania, ale pomagając też w ewakuacji, alarmując o upadkach czy przypominając o konieczności dezynfekcji rąk – podkreślają specjaliści TIMATE.

Przeczytaj również
Jak będziemy pracować w I kwartale 2022 roku? Zdalnie czy stacjonarnie w biurze?

„Powrót do szkół po wakacjach będzie wyjątkowo trudny. Należy spodziewać się, że wprowadzony zostanie reżim sanitarny. Nasz system pozwala funkcjonować zgodnie z nim. Dzięki karcie można zmierzyć zdalnie temperaturę jej użytkownika, ustalić, czy w jednym miejscu nie gromadzi się zbyt dużo osób, a także zidentyfikować, z kim miała kontakt osoba zakażona” – tłumaczy Sebastian Młodziński.

Co ważne – karta nie zbiera danych biometrycznych uczniów i nauczycieli. Poza terenem szkoły przestaje też wyświetlać zdjęcie oraz imię i nazwisko użytkownika. W odróżnieniu od smartfonów nie ma w sobie żadnych gier, serwisów społecznościowych i aplikacji rozpraszających uczniów, a pozwala być z nimi w kontakcie oraz ustalić ich lokalizację.

Możliwość integracji

Nad dostosowaniem systemu do potrzeb szkół współpracowała z TIMATE firma Euvic IT, mającą wieloletnie doświadczenie w realizacji złożonych projektów IT. „W przypadku TIMATE zwróciliśmy szczególną uwagę na wielojęzyczność narzędzia, jego bezpieczeństwo, a także prostotę w użytkowaniu i zarządzaniu. To bardzo ważne dla takich klientów jak placówki edukacyjne” – podsumowuje Bartłomiej Łatka, dyrektor sprzedaży w Euvic IT.

Jak informują przedstawiciele TIMATE, rozwiązanie można też zintegrować z funkcjonującymi już w szkołach narzędziami, takimi jak Librus czy Vulcan, oraz uzupełniać o inne funkcjonalności, między innymi opcję logowania dla klas 1-3. System jest już dostępny i gotowy do wdrożeń.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.