Branża ITRynek

Fundusz VC PKN Orlen objął część akcji ICsec, spółki z branży cybersecurity

Przedsięwzięcie to jest częścią strategii koncernu w inwestowanie w podmioty z autorskimi rozwiązaniami mające potencjał ich sprzedaży za granicą. Dzięki inwestycji Orlenu, ICsec będzie się dalej rozwijać i dostarczać rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Fundusz VC PKN Orlen objął część akcji ICsec, spółki z branży cybersecurity

Jak poinformowali przedstawiciele spółki, zamierzają oni przeznaczyć pozyskane środki m.in. na rozwój zespołu oraz działania sprzedażowe i marketingowe pozwalające na ekspansję.

„Obecnie koncentrujemy się na nawiązaniu współpracy z dystrybutorami i partnerami biznesowymi nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Nasze rozwiązania są w stanie zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa narodowego, szczególnie w infrastrukturze krytycznej, której zabezpieczenie jest dzisiaj priorytetem na całym świecie. Dziękujemy za zaufanie Zespołowi Orlen VC, jednocześnie cieszymy się, że ICsec działający w branży cyberbezpieczeństwa jest pierwszą spółką w którą zainwestował Orlen VC” – skomentował Robert Juszczyk, prezes ICsec.

Fundusz Venture Capital Orlenu to największy korporacyjny fundusz tego typu w Polsce. W ciągu 10 lat planuje zainwestować ok. 100 milionów euro w spółki technologiczne oferujące przełomowe innowacyjne rozwiązania, wskazują przedstawiciele koncernu.

Rozwiązania cybersecurity dla infrastruktury krytycznej

ICsec S.A. skupia się natomiast na oferowaniu najnowocześniejszych rozwiązań typu cybersecurity dla strategicznych sektorów takich jak elektroenergetyka, gazownictwo czy wodociągi, jak również do zabezpieczenia linii produkcyjnych i technologicznych, węzłów transportowych czy centrów danych. Rozwiązania oferowane przez poznańską spółkę pozwalają chronić zakłady produkcyjne przed cyberatakami – zapewnić ciągłość ich działania, ochronę know-how czy zasobów.

Od początku działalności firma koncentrowała się na opracowaniu własnego rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa, które byłoby w pełni polskie – wyprodukowane, zmontowane i skonfigurowane w całości w naszym kraju. Celem Roberta Juszczyka i jego zespołu było przede wszystkim stworzenie oprogramowania i sprzętu „plug and play”, które z łatwością połączy się z każdą krytyczną infrastrukturą, niezależnie od tego, czy będzie to elektrownia, czy kopalnia węgla i niezależnie od tego z jakich technologicznych rozwiązań oferowanych przez dostawców przedsiębiorstwo korzysta.

Przypomnijmy, że wcześniej w spółkę ICsec zainwestowała także Grupa PGNiG.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *