Rynek

HP rozbudowuje portfolio maszyn do wydajnego druku cyfrowego

Urządzenia z rodziny HP Indigo mają odpowiadać m.in. zmieniającym się przez wzgląd na transformację cyfrową i szybki rozwój biznesu potrzebom w obszarze wydruku. Nowe rozwiązania miały być zaprezentowane w czerwcu podczas, odwołanych z powodu pandemii koronawirusa, międzynarodowych targów poligraficznych Drupa w Düsseldorfie.

HP Indigo 100K w formacie B2 do cyfrowego druku akcydensowego i nie tylko, to pierwsze urządzenie w serii 5, zaprojektowane z myślą o wyższej wydajności. Jak zapewniają przedstawiciele producenta, urządzenie jest w stanie dostarczyć ponad milion dwustronnych arkuszy B2 na miesiąc (6000 arkuszy na godzinę) i zostało zaprojektowane m.in. z myślą o drukarniach offsetowych. Z kolei cyfrową maszynę drukarska HP Indigo V12 do produkcji etykiet, stworzono z wykorzystaniem technologii nowej generacji HP Indigo LEPX oraz Liquid Electrophotography Indigo (LEP). To pierwsze urządzenie z serii 6 oferuje do 12 zespołów farbowych, prędkość do 120 metrów na minutę, zwielokrotnioną wydajność, która pozwala dopasować się do prędkości maszyn analogowych oraz zautomatyzowaną technologię kolorów Spot Master – informują specjaliści HP Inc.

Nowe portfolio HP Inc.

Portfolio nowości, które miały być zaprezentowane w czerwcu podczas targów Drupa (z powodu pandemii koronawirusa imprezę przełożono na kwiecień 2021 roku),  uzupełniają również kolejne innowacje: HP Indigo 15K w formacie B2, HP Indigo 7K w formacie SRA3+ i HP Indigo 7eco do druku komercyjnego, HP Indigo 6K, HP Indigo 8K, HP Indigo 25K do druku etykiet i opakowań oraz HP Indigo 35K w formacie B2 i HP Indigo 90K w formacie B1 do opakowań kartonowych oraz zastosowań specjalnych.

Przeczytaj również
Już 39% użytkowników jest gotowych płacić za korzystanie z Generatywnej AI

Jak zauważają specjaliści HP Inc., potrzeba wysokiej jakości, wszechstronności i produktywnego druku cyfrowego staje się w dzisiejszych czasach kluczowa, biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na błyskawiczną dostawę, zrównoważony rozwój i niestandardowe opcje drukowania. „Wraz z nowym portfolio oferujemy naszym klientom możliwości rozwoju, jak również wspieramy ich w budowie drukarni przyszłości. Żyjemy w dynamicznym środowisku, w którym praca może nagle znaleźć się na wyciągnięcie ręki. Dlatego potrzebujemy ofert dostosowanych do naszych potrzeb, umożliwiających szybką reakcję, abyśmy mogli w pełni skorzystać z otwierających się przed nimi możliwości” – mówi Santi Morera, dyrektor generalny i szef działu rozwiązań graficznych w HP Inc.

HP Indigo 100K – niższy koszt użytkowania

Czterokolorowa maszyna drukująca HP Indigo 100K ze wspomnianą wysoką wydajnością 6000 arkuszy na godzinę, zwiększa marże na krótkiej produkcji cyfrowej oraz gwarantuje niższy całkowity koszt użytkowania – przekonują przedstawiciele producenta. Informują oni jednocześnie, iż urządzenie wykorzystuje zaawansowaną obsługę papieru i podobną do offsetowej konstrukcję łapek zapewniające precyzyjne pasowanie, a także oferuje większe możliwości cyfrowe, w tym podajniki dla pięciu różnych surowców, automatyzację kolorów, kalibrację oraz szybkie przekazywanie zadań na odpowiednie nośniki.

HP rozbudowuje portfolio maszyn do wydajnego druku cyfrowego

Testy beta HP Indigo 100K rozpoczęte w 2019 roku, obecnie dobiegają końca po stronie komercyjnych klientów HP na całym świecie, w tym w drukarniach offsetowych, również web-to-print.

Nowa architektura LEPX i technologia druku 3D

Bazę dla wysokiej jakości druku cyfrowego Indigo stanowią podstawowe mechanizmy technologii LEP napędzane przez nową architekturę LEPX. W je ramach, zamiast jednego silnika LEP, sześć silników przetwarzania obrazu działa jednocześnie, zwiększając prędkość w celu osiągnięcia standardów analogowych z dodatkowymi korzyściami drukowania cyfrowego. – informuje producent. Pozwala to na zwiększenie wydajności drukowania.

Przeczytaj również
Asseco Poland z dobrymi wynikami za I półrocze 2020 roku

Wśród najważniejszych funkcjonalności LEPX, przedstawiciele HP Inc. wskazują:

  • Możliwość zlecania zadania z jedną określoną szybkością, niezależnie od rodzaju grafiki, pokrycia atramentem lub kolorów specjalnych.
  • Opcję do 12 kolorów w maszynie, pozwalającą sprawnie zmieniać atramenty i tworzyć dowolną kombinację kolorów.
  • Wysoką rozdzielczość drukowania 1600 dpi.
  • Drukowanie z prędkością 120 metrów bieżących na minutę, w maksymalnie 6 kolorach niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy, porównywalnie z prędkością analogową. Maszyna obsługuje również największą gamę podłoży do druku etykiet.

Ponad 100 części wykorzystanych w nowej serii maszyn drukarskich HP Indigo, zostało wyprodukowanych przy użyciu technologii HP Multi Jet Fusion, w tym dla HP Indigo 100K Digital Press, HP Indigo V12 Digital Press i HP Indigo 15K Digital Press.Jak informuje producent, technologia ta umożliwia skrócenie czasu projektowania, dostarczając części w ciągu kilku dni, zamiast kilku tygodni, jak również ograniczenie zużycia energii i materiałów, a nawet zaprojektowanie niektóry części tak, aby były o 90% lżejsze.

Jedna platforma do automatyzacji

Przedstawiciele HP Inc. podkreślają również funkcjonalność platformy HP PrintOS, która łączy usługę chmury opartej na sztucznej inteligencji z infrastrukturą wspierającą zautomatyzowane procesy, aby umożliwić użytkownikom maksymalne wykorzystanie dostępnych opcji drukowania. Obecnie podłączonych jest do niej ponad 12 tysięcy klientów, którzy korzystają z szeregu aplikacji wykorzystujących duże zbiory danych w chmurze w czasie rzeczywistym do wszystkich rodzajów wyzwań produkcyjnych. W skład aplikacji wchodzą:

  • Marketplace wyposażony w nowy interfejs użytkownika, nowe aplikacje i rozwiązania dla partnerów, w tym informacje o najnowszych trendach rynkowych i możliwościach biznesowych, a także setki bezpłatnych otwartych plików graficznych, które klienci mogą dostosować do swoich potrzeb. Ponadto we współpracy z Microsoft Xiaoice w Marketplace dostępna jest nieograniczona liczba unikalnych gotowych wzorów stworzonych przez technologię AI. Umożliwiając projektantom tworzenie oryginalnych projektów w sposób szybszy i bardziej opłacalny. Pierwsze 4000 wzorów mozaiki będzie dostępnych bezpłatnie do końca 2020 roku.
  • HP Site Flow – kompleksowe rozwiązanie do automatyzacji produkcji, od zamówienia do wysyłki. Site Flow oferuje obecnie trzy poziomy użytkowania – Lite, Pro i Enterprise – realizujące od 50 do ponad 10 000 zleceń dziennie.
  • Color Beat – umożliwia automatyczną certyfikację kolorów G7 dzięki łączności z maszyną HP Indigo.
  • Algorytmy Predictive Press Care proaktywnie rozwiązują potencjalne problemy z urządzeniem, zanim wpłyną one na produkcję.
Przeczytaj również
4. edycja Dnia Kariery Kobiety w IT rusza już 22 listopada

Dostępność

HP Indigo 100K w formacie B2 i HP Indigo 15K, HP Indigo 7K w formacie SRA3+ i HP Indigo 7eco do zastosowań komercyjnych, a także HP Indigo 6K, HP Indigo 8K, HP Indigo 25K, HP Indigo 35K i HP Indigo 90K do druku etykiet i opakowań – wszystkie te urządzenia będą dostępne najwcześniej w czerwcu 2020 roku.

Maszyna do druku cyfrowego HP Indigo V12 zostanie zademonstrowana podczas targów Drupa. Planowo urządzenie trafi do sprzedaży w 2022 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *