Branża ITRynekPolecane tematy

Inwestorzy za fuzją EMC z większym graczem?

Z informacji Wall Street Journal wynika, że grupa udziałowców EMC naciska na znaczące zmiany w strukturze firmy. Nieoficjalnie mówi się, że jednym ze scenariuszy ma być sprzedaż części lub całości firmy innemu dostawcy rozwiązań IT. Wśród potencjalnych nabywców wymieniane są firmy takie jak: Oracle, Cisco, czy Dell.

Inwestorzy za fuzją EMC z większym graczem?

 

Choć przedstawiciele firmy EMC oficjalnie nie komentują doniesień o ewentualnych rozmowach z przedstawicielami innych firm z branży IT, to – jak donosi Reuters – niemal pewne jest, że prowadzone były negocjacje z kierownictwem koncernu HP. Niemal pewne ma być również to, że zakończymy się one fiaskiem. Źródło agencji Reuters donosi też, że obecnie żadne rozmowy przedstawicieli EMC z dużymi dostawcami rozwiązań IT nie są prowadzone.

Z informacji Wall Street Journal wynika, że sprzedażą całości lub części firmy EMC zainteresowana ma być część akcjonariuszy koncernu. Według nieoficjalnych doniesień w zainicjowane przez rozmowy dotyczące dalszej przyszłości EMC zaangażowani mieli być przedstawiciele firmy HP, Cisco, Dell oraz Oracle. Warto dodać, że John Chambers, dyrektor generalny Cisco stanowczo zdementował doniesienia o rzekomym zaangażowaniu w rozmowy na ten temat.

Do rozmów miało dojść po tym, jak w połowie wakacji jako główny udziałowiec EMC ujawnił się fundusz inwestycyjny Elliott Management i z inicjatywy przedstawicieli tego funduszu. Obecna kapitalizacja firmy EMC sięga niemal 61 mld USD.

Analitycy twierdzą tymczasem, że transakcja tej skali jest mało prawdopodobna. Przykładowo, gdyby na zakup EMC zdecydował się koncern HP, to z połączenia obu firmy powstałby podmiot o wartości niemal 130 mld USD. Eksperci uważają jednak, że tak duża fuzja stanowiłaby zbyt duże obciążenie finansowe i organizacyjne dla ewentualnego nabywcy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *