Branża ITRynek

Konsolidacja rynku partnerów Microsoft Dynamics – RedTulip Software staje się częścią EIP Group

Koncentracja kompetencji pozwoli na realizację projektów globalnych oraz tak ważną dla klientów redundancję zasobów. Transakcja ta przyspieszy też wzrost na rynku wdrożeń międzynarodowych Microsoft Dynamics oraz dedykowanych rozwiązań ISV.

Konsolidacja rynku partnerów Microsoft Dynamics – RedTulip Software staje się częścią EIP Group

EIP Dynamics ciągle zwiększa potencjał wdrożeniowy i możliwości realizacji projektów związanych z rozwiązaniami Microsoft Dynamics 365 Business Central. Firma zrealizowała już projekty w ponad 30 krajach Europy i Ameryki Północnej.

Akwizycja firmy RedTulip Software – choć spółka pozostanie niezależnym podmiotem – poszerzy skalę działalności zarówno EIP Group, jak i spółki EIP Dynamics. Przypomnijmy, to już kolejna transakcja po przejęciach firm Dynamics Development Center i Softart (spółek także o kompetencjach Business Central).

Koncentracja kompetencji wokół Microsoft Dynamics 365 Business Central

Połączenie spółek wzbogaca oba nasze zespoły o cennych specjalistów branżowych i doprowadzi do wzajemnej wymiany doświadczeń. Pamiętajmy, jak powiedział Antoine de Saint Exupery – Wielkość pracy zawodowej polegać może przede wszystkim na tym, że łączy ludzi” – mówi Marta Osiak, prezes zarządu EIP Dynamics. „Częściowo jest to redundancja kompetencji, ale w znacznej mierze ich rozszerzenie” – dodaje. Transakcja ta wpisuje się też w strategię EIP Dynamics zostania partnerem numer jeden w Europie w zakresie Microsoft Dynamics 365 Business Central i aplikacji towarzyszących.

RedTulip Software specjalizuje się także we wdrożeniach międzynarodowych w zakresie finansów oraz modułów zarządzania projektami dla grup korporacyjnych jak również rozwiązaniach dedykowanych. Firma realizowała projekty w takich krajach, jak: Niemcy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Czechy, Litwa, Estonia, Węgry, Szwecja, Norwegia, a ostatnio także i Indie.

Dzięki znajomości lokalnych wymagań prawnych w poszczególnych krajach europejskich oraz sieci współpracujących lokalnych partnerów Microsoft Dynamics 365 Business Central jesteśmy firmą, która – w powtarzalny i szybki sposób – może zrealizować takie wdrożenia. Specjalizujemy się we wdrożeniach dedykowanych rozwiązań wspomagających pracę działów finansowych jak Continia Document Capture, Continia Expense Management oraz moduł Master Data Management, który jest niezbędny w przypadku wdrożeń wielofirmowych” – opowiadają Paweł Kubiak i Rafał Lesiński, założyciele i członkowie zarządu RedTulip Software.

Wszyscy nasi konsultanci to doświadczeni menadżerowie finansowi, którzy zajmują się wdrożeniami Microsoft Dynamics NAV i Microsoft Dynamics 365 Business Central. Mają więc unikalne podejście w trakcie realizacji projektu, znajdując wspólny język z klientem. Dzięki zdobytemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zapewnić klientom bardzo szybki proces wdrożenia” – dodają.

Plany ekspansji w Europie, Azji i Afryce

Nasza strategia obejmuje już nie tylko rynek europejski. Patrzymy bardzo globalnie. Pokazujemy ambitne plany, a potem je realizujemy. Od ostatniej transakcji stale rośniemy, rozkład sił i porządek biznesowy w Europie po ostatnich wydarzeniach – w tym sytuacji na Ukrainie – także uległ zmianie. Staramy się pewne działania przewidywać, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i naszym partnerom” – wyjaśnia strategię Marta Osiak. „Koncentracja kompetencji – po transakcji pomiędzy EIP Dynamics i RedTulip Software – pozwoli na większą możliwość realizacji projektów międzynarodowych, pozyskanych na nowych dla nas rynkach, m.in. rynku azjatyckim i afrykańskim” – dodaje.

Strategia EIP Dynamics na najbliższy czas to nie tylko rynki zagraniczne, ale także bardzo silny rozwój produktów własnych, ściśle związanych z Microsoft Dynamics 365 Business Central, rozszerzających możliwości funkcjonalne tego rozwiązania. Eksperci RedTulip Software posiadają bardzo silne kompetencje w aplikacjach towarzyszących rozwiązaniu Microsoft Dynamics 365 Business Central. Poza wspomnianym już Continia Document Capture, są to rozwiązania dedykowane dla klientów korporacyjnych (profilowane). Na tym też w dużej mierze skupi się zespół RedTulip Software.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *