StartupyRynek

Linker Cloud pozyskał 16 mln zł na rozwój sieci obsługi zamówień w Europie

Linker Cloud to polska firma oferująca autorskie rozwiązania do zarządzania procesami logistycznymi. Dzięki zebranym funduszom spółka zamierza stworzyć wirtualny most łączący świat marek e-commerce z branżą logistyczną, informują jej przedstawiciele.

Linker Cloud pozyskał 16 mln zł na rozwój sieci obsługi zamówień w Europie
Od lewej: Daniel Kierdal (CEO Linker Cloud) i Wojciech Ciołko (CTO Linker Cloud)

Oparta na autorskich rozwiązaniach technologicznych platforma Linker Cloud pozwala na automatyzację procesów związanych zarówno z wysyłką, jak i z kompleksowym procesem obsługi zamówień. Dzięki dołączeniu do inteligentnej sieci fulfillmentowej, partnerzy firmy stają się częścią paneuropejskiej platformy biznesowej niosącej korzyści operatorom logistycznym i markom e-commerce, wskazują przedstawiciele polskiej spółki.

“Rynek e-commerce rośnie w zawrotnym tempie, a cross-border dla wielu marek staje się najlepszą strategią na wzrost biznesu. Dlatego też zdecydowaliśmy się uruchomić sieć fulfillmentową, dzięki której sklepy i marki D2C będą mogły szybciej uruchomić sprzedaż w nowym kraju, nie martwiąc się o kwestie logistyczno-operacyjne, bo właśnie od tego jesteśmy my i nasza platforma” – zauważa Daniel Kierdal, CEO Linker Cloud.

I tak, sklepy współpracujące z Linker Cloud mogą wysłać pierwsze przesyłki już w tydzień po rozpoczęciu współpracy. Obszar geograficzny sieci pokrywa praktycznie całą Europę, co znaczy, że w większości przypadków paczki do konsumenta końcowego dotrą w 24 godziny od momentu złożenia zamówienia, zapewniają przedstawiciele spółki.

Inwestorzy startupu

Wizja biznesowa Linker Cloud przekonała do zainwestowania w rozwój firmy nowych inwestorów: ffVC Poland (polsko-amerykański fundusz inwestycyjny) i Street Smart Capital z Finlandii. Z kolei fundusze Market One Capital i Kogito Venture, z którymi firma współpracowała już wcześniej, podjęły decyzję o zwiększeniu dotychczasowej inwestycji.

“Zdecydowaliśmy się na zwiększenie inwestycji w Linker Cloud, widząc dynamiczny rozwój zespołu i produktu. Potencjał rynkowy dla usług fulfillmentowych w cross-border e-commerce jest ogromny, a demokratyzacja tego typu produktów i udostępnienie ich dla szerszego grona klientów będzie jednym z trendów wspierających dalsze wzrosty. Darzymy zespół zarządzający dużym zaufaniem i z chęcią będziemy wspierać ich dalszą ekspansję międzynarodową i ambitny rozwój produktu” – podkreśla Jacek Łubiński z Market One Capital.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *