PracaRynek

Litewska spółka NFQ Technologies otwiera oddział w Polsce, zatrudni setkę specjalistów

NFQ Technologies, litewsko-niemiecka firma IT wspierająca przedsiębiorstwa we wdrażaniu innowacji, zarejestrowała swój polski oddział w Diamante Plaza w Krakowie. W ciągu najbliższych kilku lat spółka planuje zatrudnić ok. 100 doświadczonych specjalistów.

Litewska spółka NFQ Technologies otwiera oddział w Polsce, zatrudni setkę specjalistów

NFQ to firma o 800-osobowym zatrudnieniu, zajmująca się tworzeniem i rozwojem oprogramowania, która rozpoczęła działalność w 2002 roku jako partnerstwo kilku niemieckich przedsiębiorców oraz ambitnych inżynierów litewskich. Spółka ma swoją główną siedzibę w Kownie na Litwie, dwa inne biura w tym kraju, a także oddziały w Singapurze, Wietnamie, Niemczech i wspomniany w Polsce.

Główne kompetencje NFQ dotyczą wsparcia od strony technologicznej startupów. Na Litwie firma uważana jest także za pioniera handlu elektronicznego, który tworzy platformy e-commerce dla klientów z branży turystycznej oraz handlu detalicznego. Spółka ma również w swoim portfolio m.in. wdrożenia opartych na chmurze systemów ERP dla firm przemysłowych, a także stworzenie programu do rozliczania zwrotu z podatku dochodowego dla lokalnego urzędu skarbowego.

Plany rozwoju w Polsce

W Polsce przedstawiciele NFQ szukają obecnie specjalistów IT z kompetencjami w następujących obszarach: JVM, C#/.NET, +Javascript, Mobile native, Python, TypeScript i PHP, zarządzanie projektami, analiza biznesowa i analiza danych, a także HR. Firma planuje także znaleźć w Polsce inżynierów infrastruktury oprogramowania zainteresowanych współpracą z zespołami firmy na Litwie (w Wilnie, Kownie i Szawle). Jak podkreślają eksperci NFQ, w Polsce poszukiwani są nie tylko pracownicy stacjonarni, ale także ci zainteresowani pracą zdalną lub w modelu hybrydowym. Jeszcze przed wybuchem pandemii firma praktykowała bowiem model pracy zdalnej, który z czasem został oficjalne przyjęty stosownymi wewnętrznymi regulacjami.

„NFQ działa w branży IT od prawie 20 lat. Na Litwie mamy opinią jednego z najlepszych pracodawców dla inżynierów oprogramowania, który tworzy produkty i kluczowe oprogramowanie dla znanych na całym świecie marek. Jako pracodawca dajemy naszym zespołom pełną swobodę w kształtowaniu metod pracy, a także zachęcamy naszych pracowników do wytyczania własnych ścieżek rozwoju zawodowego w myśl hasła  ‘Make your own way’. W naszym polskim oddziale to hasło nabiera szczególnego znaczenia, bo ludzie, których teraz szukamy, będą naszymi kluczowymi pracownikami z bardzo dużymi możliwościami rozwoju” – zapewnia Paulius Insoda, CEO w NFQ Technologies.

Polski oddział pomóc ma w realizacji projektów dla obecnych klientów NFQ Technologies, wśród których jest wiele globalnych startupów i wiodących firm z różnych branż. Należą do nich m.in. HomeToGo – jedna z największych na świecie platform z ofertami wynajmu wakacyjnego, KAYAK –  globalny lider w turystyce online, HansNatur – jeden z wiodących niemieckich e-sprzedawców towarów ekologicznych, Smarketer – marketplace z ponad 20 milionami produktów działający w Niemczech, Belgii i Holandii, Alaiko – niemiecki system cyfrowej logistyki i zarządzania magazynem, a także  Weezy – szybko rozwijający się startup oferujący natychmiastową dostawą artykułów spożywczych w Wielkiej Brytanii.

Według Pauliusa Insody, decyzja o ekspansji w Polsce wynikała głównie z bardzo wysokich kompetencji polskich inżynierów, ich nastawienia na wysoką wydajność pracy, dużej liczby uczelni technicznych, doskonałej infrastruktury do prowadzenia biznesu, a także potrzeb klientów firmy, którzy oczekiwali wsparcia w kraju ich działania. NFQ zdecydował się na wybór Polski i Krakowa po przeanalizowaniu kilku innych potencjalnych lokalizacji.

Dodatkowe informacje na temat NFQ Technologies, a także listę stanowisk, na które firma szuka kandydatów, można znaleźć na stronie https://www.nfq.pl

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *