Praca

W Lublinie powstanie dział dział wsparcia technicznego Capgemini

W nowym ośrodku ulokowany zostanie dział wsparcia technicznego dla klientów Capgemini z obszaru Cloud Infrastructure Services. Zatrudnienie w nim znajdzie co najmniej 100 osób. Poszukiwani są przede wszystkim specjaliści w obszarze zarządzania infrastrukturą, systemami i procesami, a także – osoby płynnie mówiące po angielsku, niemiecku, francusku i holendersku. Lubelskie centrum kompetencyjne dołączy do oddziałów Capgemini istniejących już w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Opolu.

Zdaniem przedstawicieli firmy o wyborze Lublina, jako nowej lokalizacji dla centrum kompetencyjnego zadecydowała m.in. specjalizacja i wysoka dostępność wykwalifikowanej kadry. “Wybór Lublina to dla Capgemini naturalna ścieżka rozwoju na rynku polskim. Wśród decydujących czynników znalazła się przede wszystkim specjalizacja miasta w branży IT, wysoka dostępność wykwalifikowanej kadry oraz osób z odpowiednimi umiejętnościami językowymi czy też dobrze wypracowany ekosystem powiązań firm z ich otoczeniem biznesowym i akademickim” – mówi Dominika Kowalska, Vice President, Head of Eastern Europe Managed Service w firmie Capgemini. “Lubelska branża informatyczna notuje jeden z najwyższych wzrostów liczby firm tego sektora w Polsce. Nasze miasto posiada bogate zaplecze edukacyjne z szeregiem uczelni kształcących studentów na kierunkach informatycznych. Potencjalnym inwestorom oferujemy wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów w dziedzinie IT, co gwarantuje szybki i sprawny proces rekrutacji” – dodaje Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Przedstawiciele firmy Capgemini zapowiadają, że w początkowo w nowym ośrodku zatrudnienie znajdzie ok. setki osób. “Rekrutacja już trwa, obecnie mamy w planie zatrudnienie ponad 100 osób, a pierwsze osoby rozpoczną pracę już w połowie lutego. Do naszego zespołu szukamy ludzi otwartych, komunikatywnych i zaangażowanych, którym zapewnimy szkolenia wprowadzające, w tym także technologiczne, oraz możliwość dalszego rozwoju w ramach naszej organizacji” – dodaje Dominika Kowalska.

Według zapowiedzi, szansę na zatrudnienie w lubelskim zespole Capgemini mają zarówno doświadczeni specjaliści, jak i osoby rozpoczynające karierę w branży IT. “Do lubelskiego centrum poszukujemy osób płynnie mówiących po angielsku, niemiecku, francusku i holendersku. Jesteśmy otwarci zarówno na osoby dopiero zaczynające swoją karierę zawodową, jak również na specjalistów z doświadczeniem w obszarze IT, a w szczególności w zarządzania infrastrukturą, systemami i procesami” – zapewnia Barbara Makowska, Global HR Business Partner w firmie Capgemini. Obecnie Capgemini w Polsce zatrudnia ok. 8 tys. osób zaangażowanych w projekty związane z wdrażaniem cyfrowych innowacji biznesowych, automatyzacji, robotyzacji, a także technologii związanych ze sztuczną inteligencją, przetwarzaniem danych oraz wykorzystaniem modelu chmury obliczeniowej.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *