Praca

W Lublinie powstanie dział dział wsparcia technicznego Capgemini

W nowym ośrodku ulokowany zostanie dział wsparcia technicznego dla klientów Capgemini z obszaru Cloud Infrastructure Services. Zatrudnienie w nim znajdzie co najmniej 100 osób. Poszukiwani są przede wszystkim specjaliści w obszarze zarządzania infrastrukturą, systemami i procesami, a także – osoby płynnie mówiące po angielsku, niemiecku, francusku i holendersku. Lubelskie centrum kompetencyjne dołączy do oddziałów Capgemini istniejących już w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Opolu.

W Lublinie powstanie dział dział wsparcia technicznego Capgemini

Zdaniem przedstawicieli firmy o wyborze Lublina, jako nowej lokalizacji dla centrum kompetencyjnego zadecydowała m.in. specjalizacja i wysoka dostępność wykwalifikowanej kadry. “Wybór Lublina to dla Capgemini naturalna ścieżka rozwoju na rynku polskim. Wśród decydujących czynników znalazła się przede wszystkim specjalizacja miasta w branży IT, wysoka dostępność wykwalifikowanej kadry oraz osób z odpowiednimi umiejętnościami językowymi czy też dobrze wypracowany ekosystem powiązań firm z ich otoczeniem biznesowym i akademickim” – mówi Dominika Kowalska, Vice President, Head of Eastern Europe Managed Service w firmie Capgemini. “Lubelska branża informatyczna notuje jeden z najwyższych wzrostów liczby firm tego sektora w Polsce. Nasze miasto posiada bogate zaplecze edukacyjne z szeregiem uczelni kształcących studentów na kierunkach informatycznych. Potencjalnym inwestorom oferujemy wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów w dziedzinie IT, co gwarantuje szybki i sprawny proces rekrutacji” – dodaje Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Przedstawiciele firmy Capgemini zapowiadają, że w początkowo w nowym ośrodku zatrudnienie znajdzie ok. setki osób. “Rekrutacja już trwa, obecnie mamy w planie zatrudnienie ponad 100 osób, a pierwsze osoby rozpoczną pracę już w połowie lutego. Do naszego zespołu szukamy ludzi otwartych, komunikatywnych i zaangażowanych, którym zapewnimy szkolenia wprowadzające, w tym także technologiczne, oraz możliwość dalszego rozwoju w ramach naszej organizacji” – dodaje Dominika Kowalska.

Według zapowiedzi, szansę na zatrudnienie w lubelskim zespole Capgemini mają zarówno doświadczeni specjaliści, jak i osoby rozpoczynające karierę w branży IT. “Do lubelskiego centrum poszukujemy osób płynnie mówiących po angielsku, niemiecku, francusku i holendersku. Jesteśmy otwarci zarówno na osoby dopiero zaczynające swoją karierę zawodową, jak również na specjalistów z doświadczeniem w obszarze IT, a w szczególności w zarządzania infrastrukturą, systemami i procesami” – zapewnia Barbara Makowska, Global HR Business Partner w firmie Capgemini. Obecnie Capgemini w Polsce zatrudnia ok. 8 tys. osób zaangażowanych w projekty związane z wdrażaniem cyfrowych innowacji biznesowych, automatyzacji, robotyzacji, a także technologii związanych ze sztuczną inteligencją, przetwarzaniem danych oraz wykorzystaniem modelu chmury obliczeniowej.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *