Branża ITInformacje prasoweRynek

Niemiecki producent wind wdroży najnowszy system ERP

System IFS Applications 9 zastąpi, wykorzystywane dotąd, przestarzałe systemy biznesowe w firmie OSMA. Oprogramowanie pozwoli zoptymalizować najważniejsze procesy biznesowe i usprawnić pracę 600 osób. Wartość kontraktu to niemal 2,4 mln euro.

Niemiecki producent wind wdroży najnowszy system ERP

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma OSMA, wiodący niemiecki projektant i producent wind dedykowanych, zadecydował o wdrożeniu systemu IFS Applications™ 9. Wdrażając nowe oprogramowanie, firma OSMA zastąpi swoje przestarzałe systemy, zyskując wszechstronne rozwiązanie do obsługi procesów firmowych. Umowa obejmuje licencje i usługi o wartości bliskiej 2,4 miliona euro.

Firma OSMA, mieszcząca się w Osnabrücku (Niemcy), jest pierwszym niemieckim klientem inwestującym we wprowadzony na rynek w maju tego roku system IFS Applications 9. Producent wind zastąpi nim rodzime rozwiązanie działające na platformie AS/400, jak również kilka innych rozwiązań autonomicznych. Wdrażając system IFS Applications, firma zyska nowe, ujednolicone i efektywne rozwiązanie obsługujące jej procesy biznesowe.

Do głównych korzyści biznesowych należą dostęp do centralnego punktu informacyjnego i zarządzania danymi, jasno zdefiniowane i w pełni obsługiwane procesy biznesowe, ulepszone zarządzanie produkcją i projektami oraz rozbudowana kontrola finansów poprzez w pełni zintegrowane rozwiązanie księgowe. Firma OSMA zoptymalizuje również procesy związane z przydzielaniem zadań 180 technikom serwisowym, którzy będą uzyskiwać dostęp do danych systemu IFS z poziomu urządzeń przenośnych.

Wszechstronne rozwiązanie firmy IFS zawiera komponenty z zakresu obsługi księgowości, kadr, projektowania, zarządzania łańcuchem dostaw, produkcji, zarządzania projektami, remontów, sprzedaży i usług, jak również z zakresu zarządzania procesami biznesowymi, dokumentacją oraz jakością.

„Wszechstronna gama rozwiązań oferowanych przez system IFS Applications 9 obejmie szeroki zakres naszych wymagań. Dzięki temu firma OSMA będzie w stanie jeszcze bardziej zwiększyć swoją efektywność w zakresie obsługi klienta oraz własnych działań” — powiedział Jan-Albrecht Schank, prezes firmy OSMA. „Co więcej, w firmie IFS odnaleźliśmy partnera, który, dzięki posiadanemu doświadczeniu branżowemu, możliwościom na poziomie lokalnym i rozmiarowi, rozumie nasze potrzeby”.

Peter Höhne, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w IFS Europe Central dodał: „Bardzo się cieszymy z pozyskania tak ważnego klienta, jak firma OSMA — pierwszego niemieckiego klienta wdrażającego system IFS Applications 9. Dowodzi to, że nasze produkty i umiejętności cieszą się niesłabnącym uznaniem wiodących firm w obsługiwanych przez nas branżach”.

Więcej informacji na temat sposobu, w jaki firma IFS wspiera działania przedsiębiorstw z sektora produkcji przemysłowej, można znaleźć na stronie www.ifs.com/en/industries/industrial-manufacturing/.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *