BranżaInformacje prasoweRynek

Niemiecki producent wind wdroży najnowszy system ERP

System IFS Applications 9 zastąpi, wykorzystywane dotąd, przestarzałe systemy biznesowe w firmie OSMA. Oprogramowanie pozwoli zoptymalizować najważniejsze procesy biznesowe i usprawnić pracę 600 osób. Wartość kontraktu to niemal 2,4 mln euro.

winda

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma OSMA, wiodący niemiecki projektant i producent wind dedykowanych, zadecydował o wdrożeniu systemu IFS Applications™ 9. Wdrażając nowe oprogramowanie, firma OSMA zastąpi swoje przestarzałe systemy, zyskując wszechstronne rozwiązanie do obsługi procesów firmowych. Umowa obejmuje licencje i usługi o wartości bliskiej 2,4 miliona euro.

Firma OSMA, mieszcząca się w Osnabrücku (Niemcy), jest pierwszym niemieckim klientem inwestującym we wprowadzony na rynek w maju tego roku system IFS Applications 9. Producent wind zastąpi nim rodzime rozwiązanie działające na platformie AS/400, jak również kilka innych rozwiązań autonomicznych. Wdrażając system IFS Applications, firma zyska nowe, ujednolicone i efektywne rozwiązanie obsługujące jej procesy biznesowe.

Do głównych korzyści biznesowych należą dostęp do centralnego punktu informacyjnego i zarządzania danymi, jasno zdefiniowane i w pełni obsługiwane procesy biznesowe, ulepszone zarządzanie produkcją i projektami oraz rozbudowana kontrola finansów poprzez w pełni zintegrowane rozwiązanie księgowe. Firma OSMA zoptymalizuje również procesy związane z przydzielaniem zadań 180 technikom serwisowym, którzy będą uzyskiwać dostęp do danych systemu IFS z poziomu urządzeń przenośnych.

Wszechstronne rozwiązanie firmy IFS zawiera komponenty z zakresu obsługi księgowości, kadr, projektowania, zarządzania łańcuchem dostaw, produkcji, zarządzania projektami, remontów, sprzedaży i usług, jak również z zakresu zarządzania procesami biznesowymi, dokumentacją oraz jakością.

„Wszechstronna gama rozwiązań oferowanych przez system IFS Applications 9 obejmie szeroki zakres naszych wymagań. Dzięki temu firma OSMA będzie w stanie jeszcze bardziej zwiększyć swoją efektywność w zakresie obsługi klienta oraz własnych działań” — powiedział Jan-Albrecht Schank, prezes firmy OSMA. „Co więcej, w firmie IFS odnaleźliśmy partnera, który, dzięki posiadanemu doświadczeniu branżowemu, możliwościom na poziomie lokalnym i rozmiarowi, rozumie nasze potrzeby”.

Peter Höhne, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w IFS Europe Central dodał: „Bardzo się cieszymy z pozyskania tak ważnego klienta, jak firma OSMA — pierwszego niemieckiego klienta wdrażającego system IFS Applications 9. Dowodzi to, że nasze produkty i umiejętności cieszą się niesłabnącym uznaniem wiodących firm w obsługiwanych przez nas branżach”.

Więcej informacji na temat sposobu, w jaki firma IFS wspiera działania przedsiębiorstw z sektora produkcji przemysłowej, można znaleźć na stronie www.ifsworld.com/en/industries/industrial-manufacturing/.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *