AplikacjeRynek

Nowe rozwiązanie Solidworks usprawnia projektowanie i przyspiesza uruchomienie sprzedaży produktów

Najnowsza wersja oprogramowania Solidworks opiera się na rozwijanej przez Dassault Systèmes platformie 3DEXPERIENCE. Dzięki temu, czerpie m.in. z opartych na modelu chmury obliczeniowej funkcjonalności wspierających proces projektowania produktów. Efektem ich wykorzystania na etapie prac inżynierskich ma być m.in. skrócenie czasu projektowania i wprowadzania produktów na rynek, a także usprawnienie procesów składających się na poprawę doświadczeń klientów.

Nowe rozwiązanie Solidworks usprawnia projektowanie i przyspiesza uruchomienie sprzedaży produktów

Przedstawiciele producenta podkreślają, że najnowsza wersja, przeznaczonego dla konstruktorów i projektantów oprogramowania Solidworks pozwala szybciej wprowadzać produkty do produkcji, zwiększa efektywność procesu projektowania i pracy zespołowej, a także pozwala na usprawnienie procesów związanych z rozwiązywaniem złożonych problemów inżynierskich i projektowych. Tym samym nowa odsłona oprogramowania Dassault Systèmes ma wpisywać się m.in. w wyzwania sektora przemysłowego związane z realizacją koncepcji Przemysłu 4.0.

Wedle zapewnień oprogramowanie Solidworks 2019 wspiera procesy sięgające od projektowania wyrobów do planowania i realizacji produkcji. Wprowadzone w nowej wersji rozwiązania funkcje wspierają m.in. zarządzanie dużymi ilościami danych oraz obsługę cyfrowych modelu wyrobów. Dodatkowo, Solidworks 2019 pozwala wykorzystać rozwiązania rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej na etapie prac projektowych. Przydatne mają być też rozwiązania pozwalające zaangażować w proces projektowania wyrobów także pracowników innych działów biznesowych. Mogą oni m.in. łatwo dodawać uwagi do części i złożeń produktowych bez udziału konstruktorów – bezpośrednio za pomocą urządzenia dotykowego.

“Najnowsza wersja Solidworks zawiera wiele ulepszeń i innowacji. Kontynuujemy rozwój naszych produktów uwzględniając użyteczność, jakość i produktywność, a Solidworks 2019 zapewnia kompletny ekosystem projektu” – podkreśla Gian Paolo Bassi, dyrektor generalny ds. rozwiązań Solidworks w firmie Dassault Systèmes. “Projektanci i inżynierowie, którzy priorytetowo traktują proces projektowania, dbałość o szczegóły i innowacyjność, a także poszukują jeszcze skuteczniejszych możliwości prowadzenia narracji w wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz rozszerzonej rzeczywistości (AR), mogą doświadczyć pracowni prototypów przyszłości – takiej, w której cyfrowe dane projektowe ułatwiają wizualizację części w 3D i poprawiają sposób przekładania projektów z języka wirtualnego na rzeczywisty” – dodaje.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *