StartupySztuczna inteligencjaRynekPolecane tematy

Nowy model AI od Anthropic lepszy niż GPT-4o?

Wspierany przez Google startup Anthropic zaprezentował swój najnowszy model AI – Claude 3.5 Sonnet. Twórcy poinformowali, że przewyższa on modele konkurencji (m.in. GPT-4o) oraz Claude 3 Opus, osiąga bowiem lepsze wyniki w testach porównawczych oraz działa około dwa razy szybciej. 

Nowy model AI od Anthropic lepszy niż GPT-4o?

Jak zapewniają przedstawiciele Anthropic, Claude 3.5 Sonnet wykazuje wyraźną poprawę w wychwytywaniu niuansów, humoru i złożonych instrukcji, a także w pisaniu wysokiej jakości treści o naturalnym, zrozumiałym tonie. Model działa z dwukrotnie większą prędkością niż Claude 3 Opus – w wewnętrznej ocenie kodowania agentowego, Claude 3.5 Sonnet rozwiązał 64% problemów, przewyższając Claude 3 Opus, który rozwiązał 38%.

“Po otrzymaniu instrukcji i odpowiednich narzędzi, Claude 3.5 Sonnet może samodzielnie pisać, edytować i wykonywać kod z zaawansowanymi możliwościami rozumowania i rozwiązywania problemów” – czytamy na stronie Anthropic.

Nowy model AI od Anthropic lepszy niż GPT-4o?
Źródło: Anthropic

Startup wprowadził też Artefakty na Claude.ai – to nowa funkcja, która rozszerza sposób interakcji użytkowników z Claude. Otóż gdy użytkownik prosi Claude o wygenerowanie treści – takich jak fragmenty kodu, dokumenty tekstowe lub projekty stron internetowych – artefakty te pojawiają się w dedykowanym oknie podglądu obok ich konwersacji. W ten sposób użytkownicy otrzymują obszar roboczy, w którym można przeglądać, edytować i integrować treści generowane przez sztuczną inteligencję ze swoimi projektami i przepływami pracy w czasie rzeczywistym. Jak zapowiedziano, w najbliższym czasie usługa ta ma się rozszerzyć o obsługę współpracy zespołowej.

Z Claude 3.5 Sonnet można skorzystać za darmo na Claude.ai oraz w aplikacji Claude iOS. Jest on również dostępny za pośrednictwem Anthropic API, Amazon Bedrock i Google Cloud’s Vertex AI – kosztuje 3 USD za milion tokenów wejściowych i 15 USD za milion tokenów wyjściowych, z oknem kontekstowym 200 tys. tokenów.

Jeszcze w tym roku startup planuje wydać więcej modeli AI, w tym Claude 3.5 Opus.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *